شناسه خبر : 46472
تاریخ انتشار : 1399/01/12 13:38
تحرکات و عقب‌نشینی های آمریکا در عراق اتفاقی نیست
نورنیوز بررسی کرد؛

تحرکات و عقب‌نشینی های آمریکا در عراق اتفاقی نیست


به گفته سخنگوی گروه کتائب حزب الله عراق تحرکات و عقب نشینی نیروهای آمریکا از پایگاه‌هایش در عراق اتفاقی نیست و در راستای دستیابی به اهداف خاصی می‌باشد. آمریکا در تلاش برای گریز از بحران بزرگ کرونا است و ترامپ دریافت که در دور دوم ریاست جمهوری شانسی نخواهد داشت...

محمد محیی سخنگوی گروه کتائب حزب‌الله عراق در گفتگو تلویزیونی خود اعلام کرد که تحرکات آمریکا و عقب‌نشینی از برخی پایگاه‌هایش در عراق اتفاقی و به‌دلیل جابه‌جایی و استقرار مجدد نیرو‌هایش نیست بلکه هدف خاصی را دنبال می‌کند و سعی دردستیابی به آن‌ها دارد. 

وی در ادامه افزود: ما از نقشه‌های آمریکا در داخل و خارج از عراق مبنی بر مورد هدف قرار دادن گروه های مقاومت باخبر هستیم و آمریکا به خوبی می‌داند که گروه‌های مقاومت به خصوص کتائب حزب الله مانع بزرگی در مسیر عملی کردن نقشه ها و سناریو هایش  است به همین دلیل سعی در تضعیف آن دارد؛ اما گروه های مقاومت به خصوص کتائب نیرو و ظرفیت بالایی برای مقابله با آمریکا دارد. 
محمد محیی تاکید کرد، درصورتی که آمریکا بنا بر ماندن در عراق و هدف قرار دادن رزمندگان ما را داشته باشد نیروهای ما آمادگی کامل برای مقاومت در برابر آنها را دارد.
وی افزود: آمریکا در تلاش برای گریز از بحران بزرگ کرونا است و ترامپ دریافت که در دور دوم ریاست جمهوری شانسی نخواهد داشت.
مایلزکاگینز ، سخنگوی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش از احتمال آغاز  آموزش نیروهای عراقی بعد از ماه رمضان خبر داد و گفت: ائتلاف از عراق با بیش از چهار میلیارد دلار و تجهیزات نظامی حمایت کرده است. 
همچنین از ماه‌ها قبل برنامه ریزی شده بود که پایگاه های نظامی به نیروهای امنیتی عراق بازگردانده شوند.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

هواشناسی

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور


نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.