شناسه خبر : 46041
تاریخ انتشار : 1399/01/06 20:49
درخواست گوترش از دولت ها برای حمایت از طرح مقابله با کرونا

درخواست گوترش از دولت ها برای حمایت از طرح مقابله با کرونا


دبیرکل سازمان ملل متحد از همه دولت ها خواست از طرح دو میلیارد دلاری سازمان ملل متحد به کشورهای فقیر برای مقابله با ویروس همه گیر کرونا حمایت کنند.

آنتونیو گوترش ضمن رونمایی از طرح سازمان ملل برای مقابله با شیوع ویروس کرونا و مبارزه با آن، از همه کشورهای جهان خواست تا سازمان ملل را در اجرای این طرح همراهی کنند. گوترش همچنین تاکید کرده که اکنون زمانی است که جهان نیازمند یک اتحاد علیه شیوع این ویروس است. وی این را هم گفت که باید تمرکز ویژه‌ای معطوف بر امدادرسانی در سایه شیوع گسترده ویروس کرونا شود.

دبیرکل سازمان ملل از لزوم تلاش برای پیشگیری از شیوع کرونا در کشورهایی که بیشتر در معرض خطر هستند، سخن گفت. سازمان جهانی بهداشت نیز همزمان تاکید کرد که جهان نیازمند یک یکپارچگی برای شکست ویروس کرونا است. این سازمان همچنین از کشورهای جهان خواست تا اقدامات سختگیرانه تری علیه این ویروس انجام دهند. سازمان ملل در ادامه تاکید کرد که طرح بشردوستانه این سازمان به کمک نهادهای دولتی و غیردولتی در سراسر جهان اجرا خواهد شد.

سازمان ملل از نیاز به حمایت مالی دو میلیاردی برای مبارزه با کرونا و اجرا شدن طرح‌های بشردوستانه سخن گفت. چین که در ابتدا مرکز شیوع ویروس کرونا بوده، اکنون توانسته تا حد بسیار زیادی این ویروس را شکست دهد. در مقابل اکنون آمریکا و غرب اروپا تبدیل به کانون انتشار این ویروس شده است.


نورنیوز
نظرات
شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه

اینستاگرام نورنیوزنقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.