شناسه خبر : 46029
تاریخ انتشار : 1399/01/06 17:50
نخست وزیر تایلند برای کرونا وضعیت فوق العاده اعلام کرد

نخست وزیر تایلند برای کرونا وضعیت فوق العاده اعلام کرد


خبرگزاری تایلند (تی ان ای) روز چهارشنبه به نقل از نخست وزیر این کشور اعلام کرد که گسترش افسارگسیخه ویروس کوید-19 و محدودیت ها برای کنترل آن در سطح ملی موجب شده است تا او مجبور شود در این کشور وضعیت فوق العاده اعلام کند.

براساس این گزارش، پرایوت چان- او چا" نخست وزیر تایلند امرزو بعد از آنکه وزارت بهداشت این کشور آمار مبتلایان 24 ساعت گذشته را 107 تن اعلام کرد، دستور داد تا در سراسر این کشور وضعیت فوق العاده برقرار شود تا با هدف جلوگیری از گسترش بیشتر این بیماری مهلک در میان مردم، محدودیت های قبلی برای زندگی عادی شان بیشتر شود.

وی زمان شروع این وضعیت فوق العاده را از نیمه شب امشب /چهارشنبه اعلام کرد که تا تاریخ 30 آوریل (10 اردیبهشت) ادامه خواهد یافت.

براساس این فرمان از این پس همه سفرهای زمینی، دریایی و هوایی ورودی و خروجی این کشور و در داخل کشور کاملا متوقف می شود مگر برای جابجایی اقلام ضروری زندگی مردم، ماموریت های سیاسی و آن دسته از اتباع خارجی که در تایلند روادید کار دارند و نیز آنهایی که از سوی سفارتخانه های خارجی و یا مراکز درمانی اجازه تردد دارند.

براین اساس همه مراکز تفریحی و ورزشی کاملا تعطیل خواهند بود و احتکار مواد غذایی و آشامیدنی و اقلام دارو و درمانی به شدت تحت پیگرد و مجازات شدید قرار خواهند گرفت.

مقامات بهداشتی تایلند اعلام کردند با تایید ۱۰۷ مبتلای جدید به کرونا طی 24 ساعت گذشته شمار این بیماران به ۹۳۴ نفر رسیده است.

شمار جانباختگان تایلندی از ویروس کرونا نیز چهار نفر اعلام شده است.


ایرنا
نظرات
شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه

اینستاگرام نورنیوزنقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.