شناسه خبر : 45951
تاریخ انتشار : 1399/01/05 16:16
رمزگشایی از توئیت وزارت خارجه ایران خطاب به وزارت خارجه آمریکا درباره کرونا

۱۰ سوال اساسی که آمریکا باید پاسخ دهد!

رمزگشایی از توئیت وزارت خارجه ایران خطاب به وزارت خارجه آمریکا درباره کرونا

وب‌سایت خبری ـ تحلیلی «گلوبال‌ریسرچ» سه روز پیش یعنی در تاریخ 21 مارس 2020 در مطلبی به قلم «وانگ فوها» (Wang Fuhua) به طرح 10 سوالی پرداخته که لازم است آمریکا پیرامون شیوع ویروس کرونا به آن‌ها پاسخ دهد.

نورنیوز ـ گروه سیاسی: روز گذشته دوشنبه 4 فروردین ماه 1399 وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخی توئیتری به توییت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نوشته بود: «چنانچه اتهام وارده از سوی جهانیان به دولت آمریکا در خصوص ویروس کرونا، تئوری‌های توطئه ساخته شده از سوی ایران است، فقط به بخشی از سوالات مندرج در گلوبال ریسرچ پاسخ دهید.»

این توئیت در پاسخ به ادعای حساب توئیتری وزارت خارجه آمریکا منتشر شد که اتهامات فراگیر بین المللی علیه ایالات متحده آمریکا در خصوص تولید و شیوع ویروس کرونا را توطئه ایران دانسته بود!

اما محتوای مطلبی که در این توئیت به آن ارجاع شده، چیست؟

وب‌سایت خبری ـ تحلیلی «گلوبال‌ریسرچ» سه روز پیش یعنی در تاریخ 21 مارس 2020 در مطلبی به قلم «وانگ فوها» (Wang Fuhua) به طرح ۱۰ سوالی پرداخته که لازم است آمریکا پیرامون شیوع ویروس کرونا به آن‌ها پاسخ دهد. این ده سوال به شرح زیر است:

سوال ۱: از آنجا که «رئیس مرکز کنترل بیماری‌های» آمریکا در نشستی در کنگره اعتراف کرد که تست ابتلای کرونا برای برخی از افراد فوت‌شده به دلیل آنفولانزا مثبت بوده است آیا می‌توان این نتیجه را گرفت که برخی از این افراد بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند؟ از میان ۳۴ میلیون بیمار مبتلا به آنفولانزا که ۲۰ هزار نفر آنها فوت کرده‌اند بر روی چند نفر تشخیص اشتباه گذاشته شده است؟ این تشخیص‌های اشتباه از چه زمانی آغاز شده‌اند؟

سوال ۲: مرکز کنترل بیماری‌ها در آمریکا اعتراف کرده که برای برخی از بیماران مبتلا به آنفولانزا تشخیص اشتباه صورت گرفته است. این همان آمریکایی است که مدرن‌ترین فناوری‌های پزشکی را در اختیار دارد؟ چرا این اتفاق افتاده است؟ از آنجا که سی‌تی‌اسکن ریه افراد مبتلا به عفونت کرونا ابتلای آنها به این بیماری را نشان می‌دهد جداسازی این بیماران از مبتلایان به آنفولانزایH1N1  کار دشواری نبوده است. پس چرا برای شمار زیادی از افراد تشخیص‌گذاری اشتباه صورت گرفته است؟ این باعث یادآوری گزارش‌هایی می‌شود مبنی بر اینکه مایک پنس، خواسته بود همه اطلاع‌رسانی‌ها درباره کرونا با هماهنگی او انجام شود. چرا کاخ سفید دنبال کنترل اطلاع‌سانی در این باره بود؟ آیا کاخ سفید می‌خواست چیزی را پنهان کند؟

سوال ۳: دلیل خروج آمریکا از «معاهده سلاح‌های سمی و بیولوژیک» در سال ۲۰۰۱ چه بود؟ چرا آمریکا به دنبال آن بود که از فعالیت یک نهاد نظارتی برای اجرای این معاهده جلوگیری کند؟ آیا این نهاد نظارتی قرار بود سد راه آمریکا برای ساخت یک سلاح بیولوژیک شود؟ اگر اینطور نبود چرا آمریکا آزمایشگاه‌هایی برای ساخت سلاح‌های بیولوژیک در گرجستان، اوکراین، مولداوی، ارمنستان، آذربایجان، ازبکستن و قزاقستان دارد؟ آیا این آزمایشگاه‌ها برای جنگ بیوشیمیایی هستند؟

سوال ۴: «مرکز تحقیقات امراض عفونی ارتش آمریکا» واقع در ایالت مریلند جولای سال ۲۰۱۹ تعطیل شد. آیا علت آن حادثه‌ای مربوط به نشت ویروس بود؟ تنها یک ماه بعد، شیوع آنفولانزا در سراسر آمریکا شروع شد. آیا این دو مسئله ارتباطی به هم نداشتند؟

سوال ۵: در هفتمین دوره بازی‌های جهانی ارتش‌های دنیا که از ۱۸ تا ۲۷ اکتبر در شهر ووهان برگزار شد چرا تیم آمریکا با ۳۶۹ عضو برنده هیچ مدال طلایی نشد؟ آیا این کارنامه‌ معقولی برای بزرگترین ارتش دنیا است؟ آیا در میان اعضای این تیم کسی به آنفولانزا مبتلا بود؟ آیا ممکن است که اعضای این تیم ناقل ویروس کرونای جدید بودند؟

سوال ۶: چرا آمریکا اکتبر ۲۰۱۹ مانوری به نام  Event 201 برای آمادگی در برابر همه‌گیری‌های جهانی برگزار کرد؟ چرا معاون سیا در این مانور شرکت داشت؟ آیا به خاطر این بود که آمریکا پیش‌بینی می‌کرد یک ویروس عفونی قرار است همه‌گیری جهانی ایجاد کند؟ یک ماه بعد، مواردی از ابتلا به ذات‌الریه به دلایل نامعلوم در چین مشاهده شد و سه ماه بعد شاهد یک بیماری همه‌گیر بودیم. احتمالا اینها تصادف نیستند.

سوال ۷: ژاپن، کره جنوبی، ایتالیا و ایران همه گزارش داده‌اند اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا در کشورهای آنها در معرض چین قرار نداشته‌اند، اما ارتباط‌هایی بین ویروس‌های آنها با آمریکا وجود دارد. تحقیقات ژنتیکی نشان می‌دهد که نوع کروناویروس چین از گروه C است، اما ویروس‌های گروه A و B  که ویروس‌های والد گروه C هستند هر دو در آمریکا یافت می‌شود. چرا؟

سوال ۸: آمریکا نمی‌تواند انکار کند که همه‌گیری سال ۱۹۱۸ از داخل این کشور آغاز شد اما یک قرن است که اسپانیا را بابت آن مقصر می‌کند. ظاهرا تاریخ دارد خودش را تکرار می‌کند. آیا آمریکا دوباره به همان ترفند قدیمی روی آورده و در تلاش است اسم ویروس کرونا را به «ویروس چینی» تغییر دهد؟

سوال ۹: همه‌گیری آنفولانزا در سال ۱۹۱۸ باعث مرگ بین ۱۷ تا ۵۰ میلیون نفر در سراسر دنیا شد. این بیماری طبق شواهد از آمریکا آغاز شد اما آمریکا از دنیا هرگز عذرخواهی نکرده است. تا اینجای کار منش ویروس کرونا مشخص نیست اما آمریکا از چین خواسته که عذرخواهی کند. چرا آمریکا عذرخواهی نمی‌کند؟

سوال ۱۰: در فیلم‌ها آمریکا نقش ناجی دنیا را باز می‌کند. تصویر «کاپیتان آمریکا» یکی از نمادهای آن است. با وجود این، در عالم واقعیت و الان که دنیا با فاجعه ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کند «کاپیتان آمریکا» کجا است؟


نورنیوز
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی