شناسه خبر : 45565
تاریخ انتشار : 1398/12/29 16:56
کرونا در جهان | سیر صعودی مبتلایان و جان‌باختگان در اروپا ادامه دارد

کرونا در جهان | سیر صعودی مبتلایان و جان‌باختگان در اروپا ادامه دارد

وزیر اول اسکاتلند اعلام کرد تاکنون 6 نفر بر اثر ابتلا به ویروس «کووید 19» در این منطقه جان باخته‌اند.

۲۴ مورد جدید ابتلا در ولز ثبت شد تا شمار کل مبتلایان به ۱۷۰ نفر برسد. آمار کلی ویروس کرونا در بریتانیا ۲.۶۲۶ مبتلا و ۱۰۸ فوتی است.

دولت انگلیس اعلام کرد هیچ برنامه‌ای برای حبس ساکنان لندن در خانه‌های خود و ممنوع کردن رفت و آمد آنها به خارج از پایتخت ندارد.

اتحادیه فوتبال انگلیس اعلام کرد رقابت‌های فوتبال باشگاهی در تمام لیگ‌ها تا حداقل ۳۰ آوریل (۱۱ اردیبهشت) به تعویق افتاده است.

در اسپانیا طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۰۹ دیگر بر اثر ابتلا به بیماری کرونا جان باختند تا شمار کل فوتی‌ها به ۷۶۷ نفر برسد. ۱۷.۱۴۷ نفر نیز مبتلا هستند.

کرواسی فوت اولین نفر در این کشور بر اثر ابتلا به کرونا را اعلام کرد. شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سوئیس به ۳۸۸۸ نفر افزایش یافت.

بلژیک از ابتلای ۳۰۹ نفر دیگر به کرونا خبر داد. این بیشترین تعداد مبتلایان طی یک دوره ۲۴ ساعته است. شمار کل مبنلایان ۱۷۹۵ اعلام شده است.

با اضافه شدن ۵۲ مورد جدید، تعداد مبتلایان کرونا در روسیه به ۱۹۹ نفر افزایش یافت. آلمان به‌‌‌عنوان بخشی از اقدامات خود در مبارزه با کرونا، شماری از نیروهای ذخیره ارتش را فراخواند.

وزیر دفاع انگلیس اعلام کرد بخشی از نیروهای این کشور در پی شیوع کرونا، از عراق خارج می‌شوند. تعطیلی مدارس در ایتالیا تا سوم آوریل (۱۵ فروردین) تمدید شد

. شمار مبتلایان به کرونا در عربستان سعودی به ۲۳۸ نفر افزایش یافت. با ابتلای ۱۱ نفر دیگر در عراق، شمار مبتلایان به ۱۷۷ نفر افزایش یافت. تعداد مبتلایان در لبنان با افزایش ۱۶ موردی به ۱۴۹ نفر رسید.

وزارت بهداشت بحرین اعلام کرد با افزایش ۱۱ موردی، شمار مبتلایان در این کشور به ۱۰۰ نفر رسیده است. تونس اعلام کرد ۱۰ نفر به‌تازگی در این کشور به کرونا مبتلا شده‌اند و تعداد کل مبتلایان به ۳۹ نفر رسیده است.

مغرب از افزایش ۴ نفری مبتلایان به کرونا در این کشور خبر داد. تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در مغرب ۵۸ نفر است.

خبرگزاری فرانسه طبق ارزیابی‌ها خود گزارش کرد شمار فوتی‌ها بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا از ۹۰۰۰ نفر عبور کرده‌ است.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی