شناسه خبر : 45452
تاریخ انتشار : 1398/12/28 12:14
افزایش شدید شهرک‌سازی‌های صهیونیستی در کرانه باختری در سال 2019

افزایش شدید شهرک‌سازی‌های صهیونیستی در کرانه باختری در سال 2019

گزارش یک سازمان ناظر حقوق بشری نشان می‌دهد ساخت‌وسازهای رژیم صهیونیستی در اراضی خصوصی فلسطینیان طی سال 2019 افزایش چشمگیری داشته است.

گروه «اکنون صلح» مستقر در فلسطین اشغالی طی گزارش جدیدی اعلام کرد فعالیت‌های شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری با کمک سیاست‌های جانبدارانه دولت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ»، به شدت افزایش داشت.

به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، گروه اکنون‌صلح به عنوان یک سازمان حقوق‌بشری مخالف شهرک‌سازی‌ها در اراضی خصوصی فلسطینیان، طی گزارشی که شامگاه سه‌شنبه منتشر کرد، توضیح داد که میزان رشد شهرک‌سازی‌ها در سال گذشته ۲۵ درصد بوده است.

«هاگیت اوفران»، یکی از محققان این گروه می‌گوید: «به نظر من، آنها تلاش می‌کنند تا از فرصت پیش آمده در دولت ترامپ استفاده کنند و می‌دانند که شاید این وضعیت طی چند ماه آینده (انتخابات ریاست‌جمهوی ۲۰۲۰ آمریکا) تغییر کند».

به نوشته آسوشیتدپرس، در حال حاضر ۵۰۰ هزار صهیونیست در شهرک‌های وقع در کرانه باختری به اشغالگری خود ادامه می‌دهند و ۲۲۰ هزار صهیونیست دیگر نیز در شرق قدس اشغالی سکونت دارند که با طرح آمریکایی موسوم به «معامله قرن» قرار است این مناطق به دیگر بخش‌های اراضی اشغالی ضمیمه شود.

در راستای این افزایش ساخت‌وساز در کرانه باختری، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی فقط در یک سال گذشته ساخت چند هزار واحد مسکونی جدید در شهرک‌های صهیونیست‌نشین در اراضی خصوصی فلسطینیان را به تصویب رسانده بود.

طبق گزارش اکنون‌صلح، رژیم صهونیستی ر سال قبل، کار ساخت ۱۹۱۷ واحد مسکونی در کرانه باختری را آغاز کرد. همچنین به طور میانگین، رژیم صهیونیستی در زمان ریاست‌جمهوری ترامپ، سالانه ۲۱۰۰ واحد جدید در اراضی خصوصی فلسطینی‌ها احداث کرده است.

دولت ترامپ طی سه سالی که از عمر آن گذشت، با حمایت بیش از حد از رژیم صهیونیستی، ابتدا قدس اشغالی را به پایتختی این رژیم جعلی و غاصب شناخت، سپس سفارتخانه خود را از تل‌آویو به این شهر منتقل کرد، حکومت صهیونیست‌ها بر جولان اشغالی سوریه را به رسمیت شناخت و نهایتاً با رونمایی از طرحی اشغالگرانه و تبعیض‌آمیز موسوم به «معامله قرن» شهرک‌های صهیونیست‌نشین در کرانه باختری و اراضی خصوصی فلسطینیان را به دیگر بخش‌های اراضی اشغالی فلسطین ضمیمه کرد.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی