شناسه خبر : 45345
تاریخ انتشار : 1398/12/26 20:53
گفتگوی تلفنی ظریف و وزیر خارجه کرواسی درباره شیوع ویروس کرونا در جهان

گفتگوی تلفنی ظریف و وزیر خارجه کرواسی درباره شیوع ویروس کرونا در جهان

وزرای خارجه ایران و کرواسی در گفتگویی تلفنی درباره شیوع جهانی ویروس کرونا و ضرورت همکاری بین‌المللی برای ریشه کن کردن آن به رایزنی پرداختند.

بر این اساس، محمدجواد ظریف و «گردان گرلیچ رادمان» وزرای خارجه ایران و کرواسی در گفتگویی تلفنی درباره شیوع ویروس کرونا در جهان به رایزنی پرداختند. دو وزیر خارجه در این گفتگو همبستگی و همکاری بین‌المللی را برای ریشه کنی ویروس کرونا ضروری برشمردند. وزرای خارجه ایران و کرواسی همچنین بر اراده تهران و زاگرب برای توسعه و تعمیق دوستی‌ها و همکاری‌ها تاکید کردند.

وزیر امور خارجه کرواسی در این گفتگو ضمن اعلام همبستگی با دولت و ملت ایران در مبارزه با این بیماری همه گیر و خطرناک جهانی، با خانواده جانباختگان این بیماری نیز ابراز همدردی کرد. وزیر امور خارجه ایران نیز ضمن قدرانی، بر ضرورت عدم رعایت تحریم‌های غیرقانونی و یکجانبه آمریکا توسط اتحادیه اروپا نه تنها به عنوان وظیفه برجامی، بلکه برای جلوگیری از مرگ انسان‌های بیگناه به خاطر تحریم‌های ظالمانه آمریکا تاکید کرد. گفتنی است وزیر خارجه ایران در پی شیوع کرونا با وزرای خارجه چین، روسیه، صربستان، اتریش، فرانسه٬ سوئیس، نروژ، پاکستان، کویت، عراق، جمهوری آذربایجان، امارات عربی متحده و همچنین جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تلفنی گفتگو کرده بود.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی