شناسه خبر : 45343
تاریخ انتشار : 1398/12/26 20:03
محدودیت 30 روزه سفر به کشورهای اتحادیه اروپا

محدودیت 30 روزه سفر به کشورهای اتحادیه اروپا

کمیسیون اتحادیه اروپا تصمیم گرفت که در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تمامی سفرهای غیرضروری کشورهای غیر عضو شنگن به 26 کشور عضو اتحادیه اروپا را برای مدت 30 روز ممنوع کند.

کمیسیون اتحادیه اروپا عصر روز دوشنبه تصمیم گرفت که در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تمامی سفرهای غیرضروری کشورهای غیر عضو شنگن به ۲۶ کشور عضو اتحادیه اروپا را برای مدت ۳۰ روز ممنوع کند. کمیسیون اروپا همچنین قصد دارد تا مسیری سبز ایجاد کند که اولویت حمل و نقل را به خدمات اضطراری، غذا و کالاهای پزشکی بدهد. اتحادیه اروپا تاکید کرده است که بحران شیوع ویروس کرونا ممکن است طول بکشد و همکاری در این زمینه ضروری است.

سازمان بهداشت جهانی چند روز پیش اروپا را کانون همه گیری ویروس کرونا معرفی کرده بود. «جوزپه کونته» نخست‌وزیر ایتالیا که کشورش پس از چین بیشترین شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان را دارد،‌ روز یکشنبه در مصاحبه با روزنامه ایتالیایی «کوریره دلا سرا» هشدار داد که ویروس کرونا در کشورش هنوز به اوج خود نرسیده است و هفته‌های پیش‌رو روزهای خطرناکی در انتظار این کشور است و نیاز به حداکثر اقدامات احتیاطی است. همچنین شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آلمان به بیش از ۶۶۰۰ نفر رسیده و وزارت خارجه آلمان امروز با صدور بیانیه‌ای درباره هرگونه سفر غیرضروری در داخل و خارج از این کشور هشدار داد.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی