شناسه خبر : 45302
تاریخ انتشار : 1398/12/26 14:19
اولتیماتوم پلیس به هنجارشکنان در چهارشنبه‌سوری

اولتیماتوم پلیس به هنجارشکنان در چهارشنبه‌سوری

فرمانده انتظامی تهران بزرگ تاکید کرد که پلیس اجازه برگزاری هیچگونه تجمعی را در چهارشنبه‌سوری نخواهد داد.

سردار حسین رحیمی در نشستی خبری گفت:‌ نیروی انتظامی در تهران بزرگ سالی پربرکت را پشت سر گذاشت  و ما توانستیم طی این مدت در حوزه سرقت سه درصد کاهش وقوع و پنج درصد افزایش کشف را داشته باشیم.  در حوزه سرقت از طلافروشی نیز ۷۵ درصد، سرقت از بانک ۱۰۰ درصد، سرقت موتورسیکلت ۱۴ درصد و کیف‌قاپی و موبایل‌قاپی هم سه درصد کاهش داشتیم.

وی با بیان اینکه امسال افزایش  ۳۷ درصدی کشفیات در حوزه مواد مخدر را داشتیم و تا امروز ۲۲ تن موادمخدر از سوی ماموران پلیس کشف و ضبط شده است، گفت: در سال گذشته ۲۷۸۵ فقره شرارت و چاقوکشی و نظایر آن را داشتیم که این آمار در سال جاری به ۸۹۸ مورد کاهش یافته است.

وی افزود: همچنین در طول سال جاری، ۵۲۲ قبضه سلاح را کشف کردیم. در حوزه تصادفات هم طبق آمارها تعداد کشته‌های حوادث ترافیکی درون شهری در پایتخت در مقایسه با پارسال ۶۵ نفر کاهش داشته است و از این منظر رتبه اول کشور را کسب کردیم.

به گفته رحیمی با بیان اینکه پلیس پایتخت در کسب رضایتمندی در طول سال جاری، رتبه برتر را در کل کشور به خود اختصاص داده است.

رحیمی به تمهیدات پلیس برای چهارشنبه‌سوری اشاره کرد و گفت: برای چهارشنبه آخر سال چهار قرارگاه فجر، فتح، نصر و رمضان را راه‌اندازی کرده‌ایم و عوامل پلیس در این شب در تمام نقاط پایتخت در آمادگی کامل قرار دارند. ضمن اینکه از مدت‌ها قبل جلسات با صنوف و اتحادیه‌های مرتبط نیز برگزار شده و هشدارها و توصیه‌های لازم به این بخش‌ها نیز ارائه شده است. 

رییس پلیس پایتخت با اشاره به تاکیدات انجام شده در مورد حضور در خانه اظهارکرد:‌ درخواست پلیس از تمام مردم این است که در خانه بمانند. در این شب نیز پلیس اجازه برگزاری هیچگونه تجمعی را نخواهد داد و با برهم زنندگان نظم و امنیت نیز قاطعانه برخورد خواهیم کرد.

رحیمی با بیان اینکه در روزهای  اخیر در مجموع اقدامات انجام شده، شاهد افزایش هزار درصدی کشف مواد محترقه و منفجره  پرخطر در شهر بودیم، گفت: امسال در کشف مواد کم‌خطر آتش‌زا و البته غیراستاندارد  هم افزایشی ۱۰۰ درصدی داشتیم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ همچنین درباره تمهیدات نوروزی پلیس نیز گفت: ۲۱۷ پایگاه نوروزی در تهران راه‌اندازی شده است.  ۱۴۵۰ گشت خودرویی و موتوری و ۴۰۰ گشت پیاده در ایام نوروز به انجام وظیفه و تامین امنیت شهروندان خواهند پرداخت.

به گفته رحیمی خودروی متخلفان در چهارشنبه‌سوری تا پایان فروردین ماه توقیف خواهد شد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ همچنین درباره تمهیدات نوروزی پلیس نیز گفت: از صبح روز ۲۹ اسفند ماه ۲۱۷ پایگاه نوروزی در تهران راه‌اندازی شده است. طبق برنامه‌ریزی‌های ما در هر ۱۲ساعت ۱۴۵۰ گشت خودرویی و موتوری و ۴۰۰ گشت پیاده در ایام نوروز به انجام وظیفه و تامین امنیت شهروندان خواهند پرداخت.

رحیمی افزود:‌ آمارها را اعلام کردند  و با توجه به اینکه بیش از ۱۲هزار سارق و زندانی آزاد شدند و بیش از ۱۱ هزار معتاد متجاهر هم آزاد شدند که این‌ها کار پلیس را سخت می‌کند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه چهار باند سرقت مسلحانه در چند روز گذشته دستگیر شدند، گفت: یکی از این باندها در پوشش اورژانس اجتماعی صاحب یک طلافروشی را به بهانه اینکه شما دچار ویروس کرونا از خانه‌اش خارج به طلافروشی بردند و انجا با تزریق یک آمپول او را بی‌هوش کردند که این فرد به دلیل اشتباه سارقان در تزریق فوت شد.

وی افزود: باند دیگری که ۱۲ مغازه را در بازار تهران درها را شکسته بودند و سرقت داشتند که حدود ۸ نفرشان دستگیرشد. باند دیگری که آماده سرقت از طلافروشی بود قبل سرقت شناسایی و دستگیر و به چهار سرقت قبلی اعتراف کردند.

 رحیمی با اشاره به اینکه تمامی سارقانی که به مرخصی آمدند در سه سطح تقسیم بندی و در اختیار کلانترها قرار می‌گیرند، گفت: تمامی این مجرمان تحت کنترل قرار خواهند گرفت.

رییس پلیس پایتخت گفت: طبق گزارشات به دلیل بی توجهی برخی از شهروندان وضعیت در تهران با توجه به ویروس کرونا خوب نیست؛ همه در معرض خطر هستند و باید با همکاری یکدیگر اجازه ندهیم دچار بحران شویم. ما به دنبال پلمب یا ایجاد محدودیت نیستیم، اما خطر جدی است و باید همه با یکدیگر با این ویروس مقابله کنیم. برای روز طبیعت نیز تهمیداتی را اتخاذ کرده‌ایم.

رحیمی درباره زباله‌گردان نیز ، گفت: این دسته افراد بیشتر از سایران به بیماری مبتلا می‌شوند و امکان سرایت بیماری توسط آنها به اشخاص دیگر وجود دارد، از امروز پلیس پیشگیری و کلانتری‌ها با هماهنگی سازمان پسماند شهرداری طرحی را اجرا خواهد کرد که در آن این افراد جمع‌آوری شود. من  با رئیس سازمان پسماند نیز صحبتی کردم که یک بسته حمایتی و معیشتی به این اشخاص داده شود زیرا از اقشار ضعیف جامعه هستند.

وی درباره برخورد با برهم زنندگان امنیت روانی شهروندان نیز گفت: پلیس فتا و امنیت نیز مأموریت ویژه دارند که در این ایام با افرادی که با روح و روان و اعصاب مردم بازی می‌کنند، برخورد جدی شود که در این زمینه با عوامل مراتبط با فیلم بارش بادمجان را بازداشت کردیم.

وی در پاسخ به سوالی خبرنگاری در خصوص نظارت پلیس بر چرخه توزیع اقلام پزشکی گفت: شایعاتی در خصوص اقلام پزشکی کشف شده در جامعه ایجاد شده بود؛ صورتجلسه‌ تمامی اقلام پزشکی که توسط پلیس کشف شده وجود دارد و ما  اجازه‌ نداریم که حتی یک عدد از اقلام کشف شده را برداریم.

وی در خصوص نظارت پلیس بر چرخه تولید خاطرنشان کرد: یک طرح بین پلیس، دادستانی و تعزبرات با محوریت پلیس امینت ایجاد شده است که بر تهیه تولید و توزیع اقلام پزشکی نظارت خواهد داشت. خوشبختانه بحث احتکار با توجه به کنترل‌ها کمتر شده است و احتکار به شدت کاهش پیدا کرده است.


خبرگزاری ایسنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی