شناسه خبر : 45146
تاریخ انتشار : 1398/12/24 17:09
آنکارا مرزهای خود با 9 کشور اروپایی را بَست

آنکارا مرزهای خود با 9 کشور اروپایی را بَست

وزیر کشور ترکیه اعلام کرد که مرزهای این کشور با کشورهای آلمان، اسپانیا، فرانسه، اتریش، نروژ، دانمارک، سوئد، بلژِیک و هلند بسته شده است.

ترکیه در ادامه اقدامات خود برای مبارزه با ویروس کرونا، مرزهای خود بر روی ۹ کشور اروپایی را از ساعت ۸ صبح امروز به وقت محلی بَست. سلیمان سویلو وزیر کشور در این خصوص اعلام کرد که مرزهای این کشور با کشورهای آلمان، اسپانیا، فرانسه، اتریش، نروژ، دانمارک، سوئد، بلژِیک و هلند بسته شده است. همچنین سفر از ترکیه به این ۹ کشور نیز موقتاً ممنوع اعلام شده است.

این درحالیست که «فخرالدین کوجا» وزیر بهداشت ترکیه پیشتر اعلام کرد: ۳ نفر دیگر نیز در ترکیه به ویروس کرونا (کووید -۱۹) مبتلا شده اند. آنها از اطرافیان بیمار اول و دوم هستند. ۲ تن از ۵ فرد مبتلا به این ویروس کرونا در کشورمان دچار مشکل تنفسی هستند. در همین راستا، وزیر حمل و نقل و زیرساخت ترکیه نیز اعلام کرد: پروازهای ترکیه به آلمان، فرانسه، اسپانیا، دانمارک، بلژیک، نروژ، اتریش، سوئد و هلند از امروز ساعت ۰۸.۰۰ تا ۱۷ آوریل متوقف خواهد شد.

پیش از این پروازهای ترکیه به ۵ کشور دیگر متوقف شده بود که بدین ترتیب شمار آنها به ۱۴ مورد رسید. گفتنی است ترکیه از معدود کشورهای جهان بود که ابتلا به بیماری کرونا را تاکنون گزارش نکرده بود. اقتصاد ترکیه وابستگی زیادی به گردشگری دارد؛ بنابر اعلام مرکز آمار ترکیه این کشور در سال ۲۰۱۹ بیش از ۳۴ میلیارد و ۵۲۰ میلیون دلار درآمد داشت که ۱۷ درصد از سال ۲۰۱۸ بیشتر بود و شیوع کرونا می‌تواند ضربه بزرگی به اقتصاد ترکیه وارد کند از همین رو پیش بینی می‌شد که آنکارا با پنهان کاری در خصوص شیوع کرونا، درآمدهای حاصل از صنعت گردشگری را حفظ کند.


مهر
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی