شناسه خبر : 45138
تاریخ انتشار : 1398/12/24 16:11
شیخ عیسی قاسم خواستار همبستگی مردم بحرین در مقابله با کرونا شد

شیخ عیسی قاسم خواستار همبستگی مردم بحرین در مقابله با کرونا شد

شیخ عیسی قاسم در بیانیه‌ای از مردم بحرین خواست در این روزها که برخی به علت شیوع ویروس کرونا از لحاظ کسب درآمد ضربه دیده‌اند، همبستگی اجتماعی خود را افزایش دهند

«شیخ عیسی قاسم» رهبر شیعیان بحرین در دومین بیانیه خود در خصوص شیوع ویروس کرونا، توصیه‌ای به مردم بحرین کرد. به نوشته وبگاه العهد، این عالم بحرین در بیانیه خود از «مومنان بحرین» خواست تا حسب ضرورتی که در بحران به وجود آمده در خصوص شیوع کرونا ایجاد شده و با توجه به منش و سیرتی که دارند؛ به همزیستی و همبستگی با یکدیگر توجه کرده و این «امر واجب» را فراموش نکنند.

در ادامه این بیانیه آمده است: «در جامعه کسانی هستند که تحصیل رزق خود را به چرخش طبیعی امور در جامعه وابسته می‌دانند و حقوق ماهانه‌ای دریافت نمی‌کنند و در سایه شرایط به وجود آمده که مدارس و بخشی از بازار آزاد تعطیل شده است، به امرار معاش می‌پردازند.» شیخ عیسی قاسم افزود: «مؤمنان به خصوص در این شرایط، وظیقه خود در همبستگی اجتماعی را فراموش نکنند.»

این دومین باری است که این عالم بحرین توصیه‌هایی را در قالب «تذکرة للذاکرین» برای تعامل با شرایط به وجود آمده در پی شیوع ویروس کرونا منتشر می‌کند. ایشان در توصیه پیشین خود خواستار ادامه یافتن مسائل دینی و تبلیغی از طریق وسایل ارتباط جمعی و فضای مجازی و عدم حضور در مساجد، حسینیه‌ها و تبعیت کامل از توصیه‌های کارشناسان امر شده بود.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی