شناسه خبر : 45099
تاریخ انتشار : 1398/12/24 08:34
13 فوتی و 11 مبتلا، تازه ترین آمار کرونا در چین

13 فوتی و 11 مبتلا، تازه ترین آمار کرونا در چین

کمیسیون ملی بهداشت چین اعلام کرد در 24 ساعت گذشته 13 تن بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در چین جان باخته و 11 تن دیگر هم به این ویروس مبتلا شده اند.

کمیسیون ملی بهداشت چین روز شنبه گزارش کرد با این آمار شمار کل مبتلایان به کرونا در چین به ۸۰ هزار و ۸۲۴ تن و شمار کسانی که به دلیل ابتلا به این ویروس جان باخته اند هم به  سه هزار و ۱۸۹ نفر رسیده است.

بر اساس این گزارش با درمان یک هزار و ۴۳۰ تن در ۲۴ ساعت گذشته شمار کل بهبود بافتگان در چین هم به رقم ۶۵ هزار و ۵۴۱ تن افزایش یافته است.

این کمیسیون همچنین گزارش کرد در ۲۴ ساعت گذشته ۹ مورد وارداتی مبتلا به کرونا به چین هم ثبت شده است که با این حساب شمار کل مبتلایانی که از خارج به چین وارد شده اند به ۹۵ تن رسیده است.

در مناطق هنگ کنگ، ماکائو و تایوان نیز تاکنون در مجموع ۱۹۷ مورد ابتلا به کرونا شناسایی شده است که ۱۳۷ مورد در ناحیه اداری ویژه هنگ کنگ، ۱۰ مورد در ناحیه اداری ویژه ماکائو و ۵۰مورد در جزیره تایوان اعلام شده است.

همزمان اعلام شد که آمار کل مبتلایان به کرونا در خارج از چین به ۵۱ هزار و شمار جان باختگان هم به یک هزار و ۹۱۰ تن رسیده است.

در کره جنوبی با ثبت ۱۰۷ مبتلا جدید شمار کل مبتلایان به ۸۰۸۶ نفر رسیده است.

در آمریکا نیز ترامپ وضعیت اضطراری ملی اعلام خواهد کرد او همچنین گفت که به احتمال زیاد تست کرونا خواهد داد.

در کانادا هم تست کرونا همسر جاستین ترودو نخست وزیر این کشور مثبت اعلام شده است اما در برزیل «ژائیر بولسونارو» رییس جمهوری این کشور، مثبت بودن تست کرونای خود را تکذیب کرد و گفت که مشکلی ندارد.

در اسپانیا نیز با افزایش شمار مبتلایان به چهار هزار و ۲۰۰ تن وضعیت اضطراری ملی برای ۱۵ روز اعلام شد ایتالیا نیز قرنطینه را به سراسر کشور توسعه داد در انگلیس هم فوتبال لیگ برتر این کشور تعطیل شد.


خبرگزاری ایرنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی