شناسه خبر : 45063
تاریخ انتشار : 1398/12/23 16:49
ترکیه: گسیل آوارگان از ادلب موقف شده است

ترکیه: گسیل آوارگان از ادلب موقف شده است

وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد: نشانه‌هایی وجود دارد که حاکی از توقف گسیل آوارگان از ادلب و بازگشت پناهندگان به این استان است

«حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه روز جمعه گفت که نشانه‌هایی وجود دارد که حاکی از توقف گسیل آوارگان از ادلب و بازگشت پناهندگان به این استان است. به گزارش شبکه تی‌آرتی، وی در ادامه گفت: «هدف ما ایجاد آتش‌بس دائمی در ادلب بوده و نقش خود را در این زمینه ایفا کرده و روس‌ها نیز نقش سازنده‌ای در این روند ایفا کرده‌اند.»

وی با اشاره به دیدارها با هیئت روسی در آنکارا افزود: «توافقی که میان دو طرف حاصل شده بود امضا گردید و وارد مرحله اجرا شد و گشتی‌های مشترک دو کشور در بزرگراه M4 از 15 ماه جاری میلادی (25 اسفند) آغاز می‌شود.»

رؤسای جمهور روسیه و ترکیه هفته قبل در کنفرانس خبری مشترک، از توافق دوجانبه بر سر اعمال آتش‌بس در استان ادلب واقع در شمال غرب سوریه خبر دادند. آنکارا و مسکو توافق کردند برای نظارت بر منطقه کاهش تنش، در شهرک‌های نزدیک ادلب گشت‌زنی‌های مشترک برقرار کنند. همچنین مقرر شده در طول بزرگراه اِم۴ سوریه یک گذرگاه امنیتی به عمق ۶ کیلومتر هم از شمال و هم از جنوب ایجاد شود. قرار است بر سر سایر ملاک‌ها ظرف ۷ روز آینده تصمیم‌گیری شود.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی