شناسه خبر : 45036
تاریخ انتشار : 1398/12/23 12:08
ترامپ اعلام وضعیت اضطراری در آمریکا را بررسی می کند

ترامپ اعلام وضعیت اضطراری در آمریکا را بررسی می کند

در پی بالا گرفتن پیامدهای ناشی از شیوع ویروس کرونا، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریا مشغول بررسی اعلام وضعیت اضطراری در این کشور است.

رئیس جمهوری آمریکا در حاشیه دیدار با نخست وزیر ایرلند در کاخ سفید به خبرنگاران گفت که در پی شیوع ویروس کرونا اعلام وضعیت اضطراری را بررسی می کند.

به گزارش تارنمای هیل، اعلام وضعیت اضطراری موجب آزادسازی منابع بیشتر برای مبارزه با بیماری کووید ۱۹ می شود.

ترامپ دیروز (۲۲ اسفند) افزود که تاریخ امضای اعلام وضعیت اضطراری را به طور قطع مشخص نکرده است.

به نوشته هیل، رئیس جمهوری آمریکا می تواند طبق قانون استافورد وضعیت اضطراری ملی اعلام کند که این امر سازمان مدیریت اضطراری فدرال را قادر خواهد ساخت تا برای مبارزه با ویروس کرونا از منابع بیشتری برخوردار شود.

رئیس جمهوری آمریکا پیشتر شیوع ویروس کرونا در این کشور را ناشی از مسافران ورودی از اروپا دانسته و گفته بود: ورود تمام مسافران از اروپا به آمریکا به استثنای انگلیس برای مدت ۳۰ روز ممنوع می‎شود.

از دی ماه که ویروس کرونا در چین شیوع پیدا کرد، در ۱۲۸ کشور تاکنون بیش از ۱۳۵ هزار نفر به این ویروس مبتلا شده، نزدیک به ۵ هزار تن جان باخته و بیش از ۷۰ هزار بیمار نیز بهبود یافته اند.

در آمریکا نیز  آزمایش کرونای برخی از مقام ها مثبت اعلام شده و بازارهای مالی این کشور نیز دستخوش افت شدید شده اند.  تاکنون بیش از یک هزار و هفتصد آمریکایی به این بیماری مبتلا شده اند که از این میان ۳۱ تن بهبود یافته و ۴۱ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.


خبرگزاری ایرنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی