شناسه خبر : 44988
تاریخ انتشار : 1398/12/22 18:44
خشم واشنگتن از همراهی نکردن اروپا برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران

پایگاه خبری واشنگتن فری بیکن:

خشم واشنگتن از همراهی نکردن اروپا برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران

اتحادیه اروپا کماکان در برابر تلاش‌های دولت ترامپ برای همکاری با سیاست های آمریکا برای اعمال فشار بیشتر بر ایران مقاومت می‌کند، چیزی که موجب نارضایتی و خشم واشنگتن شده است.

پایگاه خبری- تحلیلی واشنگتن فری بیکن پس از دسترسی به اسنادی در وزارت امورخارجه آمریکا گزارش داد که واشنگتن از عدم همکاری اروپا برای تشدید تحریم ها علیه ایران به خشم آمده است. این اسناد نشان می دهد که وزارت امورخارجه آمریکا ماه گذشته طی یک اطلاعیه غیر علنی به کنگره اطلاع داده است که اتحادیه اروپا در نیمه دوم سال 2019 تصویت تحریم جدید در دستور کار نداشته است. به گزارش واشنگتن فری بیکن، این امر نشان دهنده افزایش هرچه بیشتر شکاف میان دولت ترامپ و متحدان اروپایی اش درخصوص تحریم های ایران است.

مخالفت اروپا با تحرم های جدید علیه ایران همچنین خشم تندروها را در دولت و کنگره برانگیخته است که برای متحد کردن اروپا با واشنگتن علیه برنامه موشکی و سیاست های منطقه ای ایران تلاش کرده اند. رهبران اروپا تاکید دارند که هرگونه تحریم جدید ایران را به سمت خروج از توافق هسته ای سوق خواهد داد. یک مقام وزارت امورخارجه آمریکا نیز در گفت وگو با واشنگتن فری بیکن تائید کرد که دولت ترامپ به شدت برای همراه کردن متحدان اروپایی با خود (علیه ایران) به شد به آنها فشار می‌آورد.

بنابر این گزارش، اکنون آمریکا به برگزیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) به عنوان فرصتی برای متحد شدن با لندن در تلاش ها برای فشار بر ایران می نگرد و بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس ممکن است به ابزاری در این تلاش های دولت آمریکا تبدیل شود. به گزارش واشنگتن فری بیکن، با این حال، تندروهای کنگره معتقدند که اروپا تلاش دارد باوجود خشم آمریکا، نظر ایران را جلب کند و آنها از این مسئله اطمینان خاطر دارند.


ایسنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی