شناسه خبر : 44982
تاریخ انتشار : 1398/12/22 17:15
موارد ابتلا و فوت در اروپا رو به افزایش است

موارد ابتلا و فوت در اروپا رو به افزایش است

رژیم صهیونیستی تعطیلی مدارس را برای جلوگیری از شیوع کرونا بررسی می‌کند.24 مورد جدید ابتلا در عربستان سعودی اعلام شد. شمار مبتلایان 45 نفر عنوان شده است.

به موازات اطلاع‌رسانی چین درباره وضعیت این کشور در مقابله با ویروس کرونا، شیوع این ویروس در کشورهای مختلف اروپایی همچنان خبرساز است و شمار مبتلایان و فوتی‌ها این قاره رو به افزایش است. طبق اعلام رسمی دولت چین، تعداد کل مبتلایان به کرونا هم‌اکنون ۸۰۷۹۶ نفر و تعداد فوتی‌ها بر اثر ابتلا به این ویروس نیز ۳۱۶۹ نفر اعلام شده است. از تعداد کل مبتلایان، ۶۲۸۰۲ نفر بهبود یافته و سلامتی خود را به دست آوردند.

برخی رسانه‌ها از قبیل «رویترز» و «گاردین» درباره وضعیت ویروس کرونا در جهان صفحات ویژه و گزارش‌ لحظه به لحظه راه‌اندازی کرده‌اند. طبق آخرین خبرها شیوع کرونا در قاره اروپا همچنان رو به گسترش است و ایتالیا با بیشترین آمار مبتلایان و فوتی‌ها بدترین وضع را دارد. «جوزپه کونته» نخست‌وزیر ایتالیا به دنبال افزایش شیوع کرونا در این کشور دستور داد تمام فروشگاه‌ها به‌جز سوپرمارکت‌ها، فروشگاه‌های مواد غذایی و داروخانه‌ها در این کشور تعطیل شوند.

شمار مبتلایان به این ویروس در ایتالیا ۱۲۴۶۲ تن و میزان جان‌‌باختگان ۸۲۷ نفر است. یکی از پزشکان اورژانس ایتالیا هشدار داد با توجه به اینکه شیوع کرونا طی روزهای آینده تشدید خواهد شد، توان پزشکان ایتالیا برای کمک به مبتلایان احتمالاً به سرحد خواهد رسید (جزئیات بیشتر). آخرین خبرها از آلمان نشان می‌دهد، تا به امروز پنجشنبه تعداد ۲۱۲۰ نفر به کرونا مبتلا شدند. آمار فوتی‌های این ویروس تا امروز ۴ نفر بوده است (جزئیات بیشتر).

از کشور اسپانیا هم خبرها از افزایش مبتلایان و فوتی‌های ویروس کرونا حکایت دارد. آخرین خبرها نشان می‌دهد آمار مبتلایان ۲۷۷۹ نفر و جان باختگان ۶۴ تن است و ۱۸۳ نفر هم درمان شده‌اند. «ایرنه مونترو» وزیر برابری اسپانیا یکی از افراد مبتلا است. دولت اسپانیا پس از این تست مثبت این وزیر، تصمیم گرفته از همه وزرای کابینه «پدرو سانچز» آزمایش کرونا بگیرد. «پابلو ایگلسیاس» معاون نخست‌وزیر اسپانیا نیز قرنطینه شده است. از سوی دیگر رسانه‌ها خبر دادند، مقام‌های دولت اسپانیا برای جلوگیری از شیوع کرونا در نظر دارند مادرید پایتخت این کشور را قرنطینه کنند. تعلیق دو هفته‌ای مسابقات لیگ فوتبال اسپانیا (لالیگا) یکی دیگر از تصمیمات مقام‌های این کشور برای مقابله با کرونا بوده است.

افزایش شمار مبتلایان و جان باختگان در فرانسه یکی دیگر از خبرهای روز پنجشنبه است. با فوت ۱۵ نفر دیگر در فرانسه شمار قربانیان به ۴۸ نفر و شمار مبتلایان به ۲۲۸۱ نفر رسید. «لئو وردکار» نخست‌وزیر جمهوری ایرلند که برای دیدار با مقام‌های آمریکایی به واشنگتن دی سی سفر کرده، از این شهر طی یک سخنرانی دستور تعطیلی همه دانشگاه‌ها و مدارس ایرلند تا ۲۹ مارس (۱۰ فروردین ۱۳۹۹) را به دلیل شیوع کرونا صادر کرد.

وی همچنین اعلام کرد، تجمعات ۱۰۰ نفر به بالا در مراکز سرپوشیده و همچنین تجمعات ۵۰۰ نفر به بالا در اماکن رو باز را ممنوع اعلام کرد. نخست‌وزیر جمهوری ایرلند خطاب به ایرلندی‌ها افزود: «این ویروس در سراسر جهان وجود دارد و به شیوع ادامه خواهد داد اما می‌توان جلوی گسترش را گرفت. ما با همکاری هم به عنوان یک ملت می‌توانیم جان‌های زیادی را نجان دهیم. اقتصادمان آسیب خواهد دید اما به وقتش اوضاع به حالت اول بر خواهد گشت». «مته فردریکسون» نخست‌وزیر دانمارک از بیم شیوع ویروس کرونا دستور تعطیلی دو هفته‌ای مدارس و دانشگاه‌های این کشور را صادر کرد.

دولت نروژ هم برای مقابله با شیوع کرونا تمامی مهد کودک‌ها و مدارس این کشور را تعطیل کرد. شمار مبتلایان در کشور اروپایی به ۶۳۷ نفر رسیده است. سه کشور اتریش، یونان و سوئد، امروز پنجشنبه اولین مورد مرگ بر اثر کرونا را تجربه کردند. شمار مبتلایان کرونا در اتریش، لهستان و سوئد به ۳۰۲، ۴۴ و ۵۰۰ نفر اعلام شده است.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی