شناسه خبر : 44900
تاریخ انتشار : 1398/12/21 19:28
قرنطینه کامل اوکراین برای سه هفته

قرنطینه کامل اوکراین برای سه هفته

در جلسه دولت این کشور تدابیری برای مقابله با کرونا و پیشگیری از شیوع آن در مناطق مختلف اعلام شد. در این جلسه تصمیم گرفته شد، 100 میلیون گریونا (3 میلیون و 956 هزار دلار) برای خرید وسایل حفاظتی و مواد ضدعفونی کننده برای وزارتخانه ها و سازمان های دولتی این کشور اختصاص یابد.

بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی دولت اوکراین، روز چهارشنبه در جلسه دولت این کشور تدابیری برای مقابله با کرونا و پیشگیری از شیوع آن در مناطق مختلف اعلام شد. در این جلسه تصمیم گرفته شد، ۱۰۰ میلیون گریونا (۳ میلیون و ۹۵۶ هزار دلار) برای خرید وسایل حفاظتی و مواد ضدعفونی کننده برای وزارتخانه ها و سازمان های دولتی این کشور اختصاص یابد. برای اجرای این تصمیم صادرات مواد ضدعفونی کننده و وسایل لازم برای پیشگیری از بیماری ممنوع شد تا تامین وسایل دفاع دربرابر بیماری کرونا برای مردم اوکراین تضمین شود.

دولت اوکراین همچنین تصمیم به محدودیت برگزاری برنامه های عمومی با شمار حاضران بیش از ۲۰۰ نفر گرفته است. اما این محدودیت شامل برنامه ضروری دولت نمی‌شود. برگزاری برنامه‌های ورزشی با اجازه سازمان‌های بین‌المللی و بدون تماشاگر مجاز است. در موسسات آموزشی اوکراین نیز برای سه هفته قرنطینه اعلام شده است. دولت اوکراین همچنین اجازه خرید تجهیزات برای اسکن برای فرودگاه بین المللی بوریسپول کییف را داد.

از تدابیر دیگر دولت اوکراین کنترل مرزهای این کشور است و تردد مرزی از ۴۹ گذرگاه از ۲۱۹ گذرگاه مرزی اوکراین انجام می گیرد که به تجهیزات برای قرنطینه مجهز شده اند. در اوکراین تاکنون هفت نفر به بیماری کرونا مبتلا شده اند. ویروس کرونا برای اولین بار در ۱۲ دسامبر (آذر - دی ماه) گذشته در چین و در شهر «ووهان» شیوع پیدا کرد، اما پکن به طور رسمی در اواسط ژانویه (دی- بهمن) آن را اعلام کرد. سازمان بهداشت جهانی چندی پیش برای مقابله با انتشار ویروس کرونا در سطح جهان آماده باش عمومی اعلام کرد. بیشترین تلفات کرونا در چین گزارش شده است و بر اساس آخرین گزارش وزارت بهداشت این کشور، ۳۱۱۹ نفر در این کشور بر اثر کرونا جان باخته اند و شمار مبتلایان هم به ۸۰ هزار و ۷۳۵ نفر رسیده است.


ایرنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی