شناسه خبر : 44748
تاریخ انتشار : 1398/12/19 22:31
پیشتازی «بایدن» در برابر «سندرز» و «ترامپ» در نظرسنجی‌های آمریکا

پیشتازی «بایدن» در برابر «سندرز» و «ترامپ» در نظرسنجی‌های آمریکا

در نظرسنجی دانشگاه مان‌ماوث» که نتایج آن امروز دوشنبه منتشر شده «جو بایدن» با اختلاف 15 درصدی از «برنی سندرز» در انتخابات ایالت «میشیگان» پیشی گرفته است.

 نتایج جدیدترین نظرسنجی‌ها از «جو بایدن»، نامزد پیشتاز حزب دموکرات در برابر رقیبش «برنی سندرز» در گام بعدی مرحله درون‌حزبی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و «دونالد ترامپ» در انتخابات نهایی حکایت دارند. در نظرسنجی دانشگاه مان‌ماوث» که نتایج آن امروز دوشنبه منتشر شده «جو بایدن» با اختلاف ۱۵ درصدی از «برنی سندرز» در انتخابات ایالت «میشیگان» پیشی گرفته است. ۵۱ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی این دانشگاه گفته‌اند در انتخابات ایالت میشیگان که سه‌شنبه همراه با انتخابات پنج ایالت دیگر برگزار می‌شود به جو بایدن رأی خواهند داد و ۳۶ درصد گفته‌اند که انتخاب آنها برنی سندرز خواهد بود. پیش از این نظرسنجی‌های دیگر هم در آمریکا بر حمایت بیشتری رأی دهندگان از جو بایدن در برابر برنی سندرز تأکید کرده‌اند.

پیروزی در انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها در میشیگان از آن جهت حائز اهمیت است که نامزد پیروز را صاحب ۱۲۵ «وکیل انتخاباتی» خواهد کرد. پیش از نظرسنجی «دیترویت فری‌پرس» نشان می‌داد جو بایدن در انتخابات میشیگان با اختلاف ۲۴ درصدی از سندرز پیشی گرفته است. برخی نظرسنجی‌های دیگر هم از رأی‌دهندگان پرسیده‌اند در صورتی که «جو بایدن» به عنوان نامزد حزب دموکرات انتخاب شود و در برابر ترامپ قرار بگیرد به کدام‌یک رأی خواهید داد. این نظرسنجی‌ها هم بایدن را در وضعیت بهتری نسبت به ترامپ نشان می‌دهند.

نظرسنجی سی‌ان‌ان که بین ۴ تا ۷ مارس انجام شده (۱۴ تا ۱۷ اسفند) از پیشتازی ۱۰ درصد بایدن در برابر ترامپ خبر می‌دهند. ۵۳ درصد شرکت‌کنندگان در این رأی‌گیری گفته‌اند به بایدن و ۴۳ درصد به ترامپ رأی می‌دهند. در نظرسنجی دیگری که یاهو نیوز انجام داده جو بایدن با ۵۰ درصد در برابر ۴۱ درصد ترامپ را شکست خواهد داد. نتایج نظرسنجی‌های آمریکا بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ به شدت در معرض تردید قرار گرفته‌اند. در انتخابات آن سال، اکثر نظرسنجی‌ها از پیروزی «هیلاری کلینتون» در برابر ترامپ خبر می‌دادند اما در انتخابات واقعی، عکس این نتیجه حاصل شد.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی