شناسه خبر : 44590
تاریخ انتشار : 1398/12/17 21:26
سیر صعودی گسترش کرونا در آمریکا/ اعلام وضعیت اضطراری در واشنگتن و کالیفرنیا

سیر صعودی گسترش کرونا در آمریکا/ اعلام وضعیت اضطراری در واشنگتن و کالیفرنیا

به گفته‌ی مقامات آمریکایی تعداد تلفات و مبتلایان به ویروس کرونا در این کشوربا سرعت رو به افزایش است و فرمانداران برخی از ایالت‌های آمریکا سطح هشدار را افزایش داده و اعلام وضعیت اضطراری کرده‌اند

 نور نیوز- گروه بین الملل- همزمان با اعلام وضعیت اضطراری در ایالت واشنگتن و کالفرینیا بعد از افزایش آمار تلفات، هفت ایالت دیگر آمریکا شامل پنسیلوانیا، ایندیانا، مینه‌سوتا، کنتاکی، اوکلاهما، نبراسکا و هاوایی روز جمعه نخستین موارد ابتلا به ویروس کرونا را گزارش کردند. همچنین سیاتل به عنوان مرکز شیوع ویروس کرونا در آمریکا، مدارسش را تعطیل کرد و به کارمندان ادارات، دستور دور‌کاری از داخل خانه را داد.

به گزارش فاکس نیوز: مجلس نمایندگان آمریکا تحت تاثیر تهدیدات جدی درباره شیوع ویروس کرونا، تجهیزات لازم برای برگزاری جلسات به صورت تله‌کنفرانسی را آماده کردند. علت این اقدام اخطار کمیته روابط عمومی اسرائیل_آمریکا، به قانونگذاران واشنگتن که چهارشنبه هفته گذشته در کنفرانس سالانه این کمیته شرکت کرده بودند، است. چرا که گروهی از حاضران در این نشست با شخصی در نیویورک که اکنون به کرونا مبتلا است، ارتباط داشته‌اند.

در این نشست بیش از ۱۸ هزار تن از سراسر آمریکا حضور داشته اند؛ از جمله مایک پنس معاون ترامپ و مایک پمپئو وزیر خارجه، میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوری‌خواه در سنا، چاک شومر رهبر اقلیت دموکرات در سنا و ده‌ها نماینده‌ی دیگر از دو حزب. در این میان آنچه حائز اهمیت است جدی نگرفتن خطرات و تهدیدات این ویروس مهلک، توسط دونالد ترامپ و تعداد زیادی از جمهوری‌خواهان اطراف اوست.

این در حالی است که نشریه بیزینس اینسایدر در گزارشی نوشته است: بر اساس یک سند افشا شده،با افزایش شیوع ویروس کرونا در آمریکا ۱۰۰ میلیون نفر به این ویروس مبتلا خواهند شد و ۴۸۰هزار نفر، جان خود را از دست خواهند داد. که این هشدار می‌تواند روشن کننده‌ی مواضع سختگیرانه و محدویت‌های دولت ترامپ در خصوص نحوه‌ی مدیریت ضعیف بخش بهداشت و سلامت در کشوری باشد که ۲۸ میلیون نفر از جمعیتش از بیمه درمانی محروم هستند.


نورنیوز
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی