شناسه خبر : 44151
تاریخ انتشار : 1398/12/12 19:41
برنده نهایی در آمریکا کروناست یا خشونت مسلحانه؟

نورنیوز بررسی می کند

برنده نهایی در آمریکا کروناست یا خشونت مسلحانه؟

هرچند آمریکا دارای رکورد جهانی در زمینه مرگ‌ومیر با اسلحه است اما پیش‌بینی می‌شود به‌زودی آمار «مرگ در اثر خشونت با اسلحه» در آمریکا رقیبی جدی به نام «قربانیان کرونا» پیدا کند.

 نورنیوز ـ گروه بین الملل: آمریکا با دارا بودن تنها 4 درصد از جمعیت جهان، 35 درصد از میزان مرگ‌ومیر بر اثر استفاده از اسلحه را ثبت کرده است. بر اساس آمارهای رسمی مرکز حقوقی « Giffords» هر سال، 36 هزار آمریکایی بر اثر شلیک مستقیم گلوله جان خود را از دست می‌دهند و این بدان معناست که به طور متوسط هر روز، 100 نفر در آمریکا با اسلحه کشته می‌شوند! «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا یکی از حامیان اصلی اسلحه‌داران آمریکایی است و در برابر هر حرکتی برای اصلاح قانون آزادی اسلحه در آمریکا مقاومت می‌کند.

وی در ابتدای ورودش به کاخ سفید، به اسلحه‌داران اعلام کرد که آنها حالا یک حامی واقعی در کاخ سفید دارند . اما آمار بالای قربانیان در آمریکا تنها به خشونت با اسلحه محدود نمی‌شود. به گزارش «مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا»، طی یکسال گذشته تاکنون حداقل ۲۹ میلیون نفر در آمریکا دچار آنفولانزا شده‌اند که ۲۸۰ هزار نفر آن‌ها بستری و ۱۶ هزار نفر از آن‌ها جان خود را از دست داده اند. آمار مرگ‌ومیر در آمریکا بر اثر آنفولانزا که یک بیماری ویروسی است به اندازه ای زیاد است که باعث شد دونالد ترامپ هم به این موضوع واکنش نشان داده و از آن اظهار تعجب کند.

اما با شیوع گسترده «ویروس کرونا» در سطح جهان و درگیری کشورهای مختلف با این بیماری، افکار عمومی آمریکا نگران شیوع گسترده آن در این کشور شده‌اند. رسانه‌های آمریکا از جمله روزنامه واشنگتن‌پست پیش بینی کرده‌اند که شیوع و گسترش کرونا در آمریکا با سرعت اتفاق خواهد افتاد و غیر قابل کنترل خواهد شد. اما موضع رییس جمهور آمریکا در این‌باره نیز از جنس ایستادگی در برابر تغییر قانون حمل سلاح می باشد. مجا له جدی ترامپ با سناتورهای کنگره در زمینه بودجه اختصاص یافته برای مبارزه با کرونا واکنش‌های منفی زیادی را در داخل این کشور برانگیخته است.

ترامپ با کم خطر دانستن شیوع کرونا در آمریکا حاضر به اختصاص بودجه ای بیش از ۲/۵ میلیارد دلار برای پیشگیری و مبارزه با شیوع کرونا نشده است افکار عمومی آمریکا معتقد است که رییس جمهور این کشور بر اساس رویه جاری خود قصد دارد با پاک کردن صورت مساله از موضوع کرونا عبور کند. برخی کارشناسان حوزه بهداشت و درمان که دیدگاههای آنها در نشریات آمریکا منتشر شده است معتقدند؛ با نگاهی به آمار مرگ‌ومیر بر اثر آنفولانزا در آمریکا و سنجش سیستم درمان این کشور و بی‌توجهی دولت آمریکا به شیوع ویروس کرونا، به زودی آمار «مرگ در اثر خشونت با اسلحه» در آمریکا رقیبی جدی به نام «قربانیان کرونا» پیدا خواهدکرد.


نورنیوز
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی