شناسه خبر : 44108
تاریخ انتشار : 1398/12/12 09:31
ارسال تجهیزات نظامی مدرن ارتش سوریه به استان ادلب

ارسال تجهیزات نظامی مدرن ارتش سوریه به استان ادلب

یک منبع میدانی خبر داد که ارتش سوریه جنگ‌افزارهایی مدرن به شرق و جنوب استان ادلب فرستاده است که متناسب با تحولات میدانی در این منطقه، از آن استفاده خواهد شد.

ارتش سوریه شامگاه یکشنبه (روز گذشته) یک محموله دیگر از تجهیزات نظامی خود را به جبهه‌های عملیاتی استان ادلب واقع در شمال غرب این کشور ارسال کرد.

یک منبع میدانی بلندپایه به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که این تجهیزات نظامی وارد جنوب و شرق استان ادلب شده‌ تا ارتش سوریه بتواند با گروههای تروریستی تحت حمایت ترکیه مقابله کند.

وی تأکید کرد که این تجهیزات نظامی شامل جنگ‌افزارهای مدرنی است که متناسب با تحولات میدانی در این منطقه، از آن استفاده خواهد شد.

منبع مذکور خبر داد، در حال حاضر سعی ارتش سوریه این است که موازنه نبرد را به سود خود تغییر دهد؛ به ویژه پس از اینکه پدافندهای هوایی وارد این جنگ شدند تا با جنگنده‌های ترکیه مقابله کنند.

این اتفاق پس از آن رخ داده است که ارتش سوریه چهار پهپاد ترکیه را در جنوب استان ادلب سرنگون کرده و ترکیه نیز دو جنگنده سوری را هدف گرفت و موجب سقوط آن دو شد. 

ستاد کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه نیز روز گذشته حریم هوایی شمال غرب سوریه را منطقه بسته هوایی اعلام کرد.

ارتش سوریه تأکید کرد که در صورت مشاهده پهپادها یا جنگنده‌ها، با آن به عنوان هدف دشمن برخورد و آن را سرنگون می‌کند.

نیروهای سوری عملیات خود را برای آزادسازی استانهای حلب و ادلب از چهارم بهمن ماه گذشته آغاز کردند و موفق شدند پیشروی زیادی به دست آورند.

ترکیه اما با مشاهده شکست تروریستهای تحت حمایت خود، مستقیما وارد این نبرد شده تا بتواند مناطق تازه آزاد شده را مجددا اشغال کند.

دولتمردان و ارتش سوریه بارها تأکید کرده‌اند که اجازه نخواهند داد هیچ قسمتی از خاک این کشور در اشغال متجاوزانی مانند آمریکا و ترکیه باقی بماند.


خبرگزاری فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی