شناسه خبر : 44079
تاریخ انتشار : 1398/12/11 20:44
زایمان مادر باردار مشکوک به کرونا در بابل

زایمان مادر باردار مشکوک به کرونا در بابل

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل از زایمان مادر باردار بابلی با احتمال بسیار بالای ابتلا به کرونا خبر داد.

دکتر فرزاد جلالی اظهار کرد: روز گذشته مادر باردار ۲۳ ساله اهل بابل با علائم تب، سرفه، درد عضلانی، تنگی نفس و با سابقه سرماخوردگی در خانواده به بیمارستان مراجعه کرد که پس از انجام سی تی اسکن و آزمایشات مربوطه احتمال ابتلاء به بیماری کرونا در ایشان بسیار بالا تشخیص داده شد. وی تصریح کرد: این دانشگاه خوشبختانه از قبل پیش‌بینی اتاق عمل ویژه برای زایمان اینگونه مادران مشکوک به کرونا را در نظر گرفته بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل خاطرنشان کرد: ختم بارداری برای این مادر باردار به‌علت پارگی کیسه آب در ۳۶ هفته اعلام شد و زایمان توسط تیم زنان و زایمان دانشگاه به سرپرستی خانم دکتر پهلوان با موفقیت انجام شد و نوزاد سالم با وزن ۳ کیلو و چهارصد گرم بدنیا آمد. دکتر جلالی ادامه داد: نوزاد به‌علت زایمان زودرس در بیمارستان کودکان امیرکلا تحت مراقبت‌های پزشکی قرار دارد و حال عمومی نوزاد خوب است.

وی گفت: این مادر هم پس از زایمان در بیمارستان تحت نظر قرار دارد و حال عمومی وی مساعد است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل یادآور شد: شستن مکرر دست‌ها، پرهیز از روبوسی و دست دادن و خودداری از حضور در خارج از خانه و تماس‌های غیر ضروری باید توسط زنان باردار مورد توجه بیشتری قرار گیرد.


ایسنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی