شناسه خبر : 44054
تاریخ انتشار : 1398/12/11 17:30
ناو آمریکایی «آیزنهاور» وارد دریای مدیترانه شد

ناو آمریکایی «آیزنهاور» وارد دریای مدیترانه شد

یک ناو هواپیمابر آمریکایی به همراه شماری کشتی جنگی، با عبور از تنگه جبل طارق، وارد آب‌های دریای مدیترانه شدند.

 ناو هواپیمابر آمریکایی «یو.اس.اس دوایت آیزنهاور» وارد آب‌های دریای مدیترانه شد. به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» از قول یک منبع آگاه، ناو آیزنهاور شنبه شب از تنگه «جبل طارق» عبور کرده است و روز یکشنبه نیز در شرق این تنگه در حال حرکت است. گفته شده است این ناو هواپیمابر توسط کشتی‌های گشت‌زن مجهز به موشک کروز به نام‌های «یو.اس.اس سن جاسینتو» و «یو.اس.اس ولا گلف» و ناوشکن‌های «یو.اس.اس استوت»، «یو.اس.اس جیمز ویلیامز» و «یو.اس.اس تراکسون»، اسکورت می‌شود.

هفته گذشته نیروی دریایی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که این ناو گروه «عملیات‌هایی را برای ناوگان ششم آمریکا و در حمایت از عملیات‌های حفظ امنیت دریایی در آب‌های بین‌المللی در کنار دیگر متحدان و شرکایمان، انجام خواهد داد». مرکز ناوگان ششم نیروی دریایی آمریکا در «ناپل» ایتالیا واقع شده است و در حوزه‌های آبی اروپا و شمال آفریقا از جمله دریای مدیترانه فعالیت دارد.

ورود ناو آیزنهاور به آب‌های دریای مدیترانه در حالی انجام می‌شود که روز جمعه فرماندهی ناوگان دریایی روسیه اعلام کرد که دو ناو جنگی خود مسلح به موشک‌های کروز را از تنگه «بسفر» به ساحل سوریه اعزام کرده است. این اقدام روسیه پس از آن صورت می‌گیرد که در حمله هوایی بامداد جمعه، شماری از سرباز ارتش ترکیه در ادلب کشته شدند. روسیه در واکنش به این رخداد، گفته است که نیروهای ترکیه در میان تروریست‌ها بودند و ترکیه حضور نیروهای خود در آن نقطه را اطلاع نداده بود. پس از این حمله هوایی، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) با تشکیل جلسه‌ای حمایت خود از ترکیه در قبال درگیری‌های اخیر در ادلب اعلام کرد.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی