شناسه خبر : 43785
تاریخ انتشار : 1398/12/08 15:34
کرملین ادعای اردوغان درباره دیدار با پوتین را رد کرد

کرملین ادعای اردوغان درباره دیدار با پوتین را رد کرد

سخنگوی کرملین با رد ادعای رئیس‌جمهور ترکیه مبنی بر دیدار با همتای روسی خود، گفت پوتین برنامه‌ای برای دیدار با او ندارد.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه، ادعای «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه درباره دیدار با «ولادیمیر پوتین» همتای روسی خود در روز پنجم مارس را تکذیب کرد.

به نوشته خبرگزار ی«اینترفکس»، پسکوف طی نشست خبری در کرملین گفت: «پوتین تا الان هیچ برنامه‌ای برای دیدار [با اردوغان] در تاریخ پنجم مارس ندارد».

بر این اساس، وی در پاسخ به سوالی درباره احتمال سفر پوتین به استانبول در همان تاریخ نیز تصریح کرد: «خیر، رئیس‌جمهور پوتین در آن تاریخ برنامه کاری دیگری دارد».

به نوشته اینترفکس، سخنگوی کرملین اما توضیح داد: «در عین حال، تماس‌های کاری در سطح کارشناسان بین روسیه و ترکیه، با محوریت وضعیت ادلب، در جریان است».

اظهارات پسکوف در حالی است که اردوغان روز گذشته مدعی شده بود در تاریخ پنجم مارس با پوتین در استانبول دیدار می‌کند و لزوم اجرای تمام بندهای توافق سوچی را به او گوشزد خواهد کرد.

رد ادعای اردوغان درباره دیدار پوتین در حالی انجام شد که گروه‌های تروریستی از صبح امروز حملات شدیدی را با پوشش توپخانه‌ای سنگین نظامیان ترکیه‌ای به مواضع ارتش سوریه در شهر «سراقب» واقع در جنوب ادلب آغاز کردند و برخی رسانه‌های معارض نیز مدعی اشغال مجدد این شهر توسط تروریست‌ها شدند.

یک منبع نظامی روسی اما با تکذیب ادعای بازاشغال سراقب، تاکید کرد این شهر به طور کامل در کنترل ارتش سوریه است.


خبرگزاری فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی