شناسه خبر : 43715
تاریخ انتشار : 1398/12/07 19:09
کوربین جانسون را «نخست وزیر پاره وقت» خطاب کرد

کوربین جانسون را «نخست وزیر پاره وقت» خطاب کرد

رهبر حزب کارگر انگلیس، با انتقاد از رویکرد دولت در قبال سیل های اخیر و ترور سردار سلیمانی، نخست وزیر این کشور را نخست وزیر پاره وقت خطاب کرد.

 «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس با انتقاد از غیبت یک هفته‌ای «بوریس جانسون» نخست وزیر این کشور، او را نخست وزیر پاره وقت خطاب کرد. به نوشته روزنامه «گاردین»، اعضای حزب کارگر و شماری از محافظه‌کاران، روز چهارشنبه به انتقاد از جانسون پرداختند که هفته گذشته را در عمارتی تفریحی در «چیونینگ» گذرانده بود. هنگام ورود جانسون به جلسه پارلمان، نمایندگان حزب کارگر با صدای بلند گفتند او را به خاطر اهمال در رسیدگی به وضعیت مناطق سیل زده مورد انتقاد قرار داده و گفتند: «او بالاخره آمد».

کوربین که از بازدید از مناطق سیل‌زده در ولز بازگشته بود در جلسه پارلمان با اشاره به این که جانسون هفته گذشته را در «عمارت عیش و عشرت خود» گذارنده است، خطاب به او گفت: «نمی‌توانید به مقامات محلی این پیام روشن را بدهید که از آن‌ها حمایت می‌کنید و بعد به آن‌ها پشت کنید. این حرف من نیست. یک رئیس شورای محافظه‌کار این را گفته است». جانسون در دفاع از خود گفت: «از آغاز وقوع سیل دولت تمام قد و روز و شب تلاش کرده است تا اطمینان یابد مردم این کشور حمایتی که نیاز دارند دریافت کرده اند. من به واکنش دولت [در برابر] سیل افتخار می‌کنم».

با این حال کوربین با اشاره به حضور جانسون در بین سیل زدگان در بحبوحه انتخابات پارلمان گفت: «او فقط تظاهر می‌کند که برای مردم ارزش قائل است در حالی که وقتی آن‌ها برای رأی دادن صف نکشیده باشند برایشان ارزشی قائل نیست». کوربین افزود: «هنگامی که فرماندهی ایرانی (سردار قاسم سلیمانی) ترور شد او در یک جزیره خصوصی به سر می‌برد و هفته پیش هم در عمارتی در کنت بود چطور کشور ما باید به یک نخست وزیر پاره وقت اعتماد کند؟». طی یک ماه گذشته دو طوفان سهمگین بریتانیا را درنوردیدند. طوفان «دنیس» از ۲۶ بهمن وارد انگلیس شده و بارش شدید باران و بادهای قدرتمندی را به همراه آورد.

تا آنجا که ارتش انگلیس برای ساخت موانعی بر سر رواناب‌ها و تعمیر سازه‌های سیل گیر وارد عمل شد. طوفان دنیس در حالی وارد انگلیس شد که تنها چند روز از درنوردیدن این کشور توسط طوفان «سیارا» می‌گذشت و اشباع بودن زمین از آب وقوع سیل‌های گسترده را تشدید کرد. طوفان سوم نیز که هنوز نامی بر روی آن گذاشته نشده است در حال ورود به انگلیس است و تا کنون در چهار بخش از این کشور موجب بارندگی های شدید شده است. از ساکنین مناطقی در «یورکشایر» که از طوفان دنیس نیز آسیب زیادی دیده اند درخواست شده است به دلیل طغیان رود «آیری» منازل خود را ترک کنند و در کلیساها پناه بگیرند.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی