شناسه خبر : 43710
تاریخ انتشار : 1398/12/07 18:42
رهبر حزب مخالف مکرون، پاریس را به دروغگویی درباره کرونا متهم کرد

رهبر حزب مخالف مکرون، پاریس را به دروغگویی درباره کرونا متهم کرد

مارین لوپن رئیس حزب تجمع ملی فرانسه و رهبر حزب مخالف دولت مکرون، در اظهاراتی تند، دولت فرانسه را به دروغگویی به مردم درباره شیوع ویروس کرونا متهم کرد.

به گزارش شبکه رادیویی « یوروپ ۱ »، مارین لوپن با تاکید بر لزوم بستن مرزهای فرانسه گفت: دولت فرانسه همه تدابیر لازم را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اتخاذ نکرده است. او ادامه داد: فرانسوی‌ها کودک نیستند؛ باید حقیقت را به آنها گفت؛ دولت نباید درباره گسترش ویروس کرونا به مردم دروغ بگوید؛ در واقع نگفتن حقیقت به آنها احساس خطر در مردم را تشدید می‌کند. لوپن ادامه داد: دولت مکرون همه تدابیر لازم را اتخاذ نکرده است زیرا در حال حاضر که ما با هم گفت‌وگو می‌کنیم در ناهماهنگی کامل به سر می‌بریم. ما فرانسوی‌هایی را که از چین بازگشته بودند قرنطینه کردیم اما در مقابل، هواپیماها هر روز از چین به فرانسه می‌آیند بدون آنکه تدابیری در این زمینه اتخاذ شود. او در پاسخ به این پرسش که آیا باید مرزها را کنترل کرد، گفت: به طور قطع همین طور است و این کنترل‌ها باید کامل باشد؛ مرز در واقع عامل حفاظت از مردم است.

همه مردم بدون آنکه کنترل شوند از مرز می‌گذرند. لوپن در حالی این سخنان را مطرح کرده که امروز نخستین فرانسوی مبتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داد. آن هم در حالی که پیش از این، یک چینی در فرانسه جان خود را به دلیل ابتلا به این بیماری از دست داده بود. « اگنس بوزن » وزیر بهداشت پیشین فرانسه ۲۵بهمن/۱۴فوریه از مرگ نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا در پاریس خبر داده بود. پیرزن ۸۰ ساله، یک توریست چینی بود که از ۲۵ ژانویه در پاریس بستری شد. او نخستین قربانی در خارج از قاره آسیا و اولین در اروپا بود. مورد جدید مرگ در فرانسه در حالی رخ داده که «اولیویه وران» وزیر جدید بهداشت این کشور عصر دوشنبه(۵ اسفندماه) نسبت به بروز موارد جدید ابتلا نیز هشدار داده بود. وزارت بهداشت فرانسه در تازه‌ترین گزارش خود با اشاره به شناسایی ۱۷مورد افراد آلوده به ویروس کرونا در این کشور اعلام کرد، از میان آنها، یک مرد ۶۰ ساله فرانسوی جان خود را از دست داده است.

به گفته «ژروم سالومون - Jérôme Salomon » مدیرکل سازمان بهداشت عمومی فرانسه و نفر دوم وزارت بهداشت این کشور، این فرد در بیمارستان «پیتیه سالپتریه» تحت آزمایش قرار گرفت و سه‌شنبه‌شب‌ جان خود را از دست داد. وزیر بهداشت فرانسه دو روز پیش در حالی از بهبود آخرین فرد مبتلا به ویروس کرونا در این کشور خبر و از طرف دولت این اطمینان را داده بود که دیگر هیچ بیمار مبتلا به کرونا در این کشور وجود ندارد اما در عین حال این تاکید را داشت که برای جلوگیری از آلوده شدن موارد جدید از طریق ایتالیا، کشوری که بیشترین میزان آسیب ناشی از ابتلا به این ویروس را در اروپا متحمل شده، ‌هوشیار است. بستن مرزها با ایتالیا بی‌اثر است طبق تازه‌ترین آمار براساس گزارش روزنامه «نوول ابزروتوآر» فرانسه از خبرگزاری آنسا ایتالیا، تاکنون ۳۰۰ نفر در ایتالیا به ویروس کرونا مبتلا شده و ۱۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. با این آمار، ایتالیا به کانون ویروس کرونا در اروپا بدل شده است؛ اما همسایگان این کشور بستن مرزها را اقدامی متناسب با شرایط نمی‌دانند.

دیروز(سه‌شنبه) همزمان با ظهور موارد تازه ابتلا در اروپا و بخش مرکزی و جنوبی ایتالیا، وزیران بهداشت فرانسه، آلمان، ایتالیا و کمیسیون اتحادیه اروپا در نشستی تاکید کردند که مرزها با ایتالیا را باز نگاه دارند. وزیر بهداشت فرانسه در تازه‌ترین اظهارات خود گفته که در زمان حاضر «هیچ گونه اپیدمی کرونا در ایتالیا وجود ندارد. » به گزارش شبکه تلویزیونی «ب. اف. ام» فرانسه، «اولیویه وران» ایزوله کردن ایتالیا را اقدامی نامناسب و ناکارآمد می‌داند. او می‌گوید: طبق تصمیم ما، قرار نیست مرزها{با ایتالیا} بسته شود. زیرا این اقدام بی‌اثر است. یک سوم فرانسوی‌ها موارد بهداشتی را رعایت نمی‌کنند براساس تازه‌ترین مطالعه موسسه «ایفوپ» فرانسه، در این کشور قوانین بهداشتی خاصی توسط همه افراد رعایت نمی‌شود.

این مطالعه که در ماه فوریه(بهمن‌ماه) برای موسسه «دیوژن» انجام شده، نشان می‌دهد که رعایت بهداشت عمومی مردم فرانسه از دهه ۱۹۵۰ به طرز چشمگیری بهبود یافته اما برخی فرانسوی‌ها همه قوانین را رعایت نمی‌کنند. براساس این مطالعه، ۷۶ درصد مردم فرانسه عادت به شست‌وشوی روزانه دارند اما ۲۴درصد بقیه این کار را انجام نمی‌دهند. طبق این مطالعه، به طور کلی همه فرانسوی‌ها به بهداشت دست‌های خود در طول روز خیلی توجه نمی‌کنند. ۲۹ درصد از مردم این کشور اذعان می‌کنند که پس از رفتن به توالت دست‌های خود را به طور سیستماتیک نمی‌شویند. ۳۳ درصد پیش از پخت‌وپز به طور منظم دست خود را نمی‌شویند و نیمی از مردم فرانسه نیز پیش از غذا خوردن دست‌های خود را نمی‌شویند.9041 2023


ایرنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی