شناسه خبر : 43652
تاریخ انتشار : 1398/12/07 10:15
ترامپ از انعقاد توافق در هند ناکام ماند

تقابل شعار "نخست آمریکا" با شعار "در هند بسازید"

ترامپ از انعقاد توافق در هند ناکام ماند

خبرگزاری فرانسه: رئیس جمهور آمریکا نتوانست در سفرش به هند، با مقامات هندی توافقی منعقد کند.

به نقل از خبرگزاری فرانسه از دهلی نو، دونالد ترامپ در پایان دیدار از هند تحت تاثیر بالا گرفتن اعتراضات فقط به گرفتن چند عکس بسنده کرد و در انعقاد توافق با مقامات دهلی نو ناکام ماند.
شعار "نخست آمریکای" ترامپ که با هدف کاهش کسری بودجه مطرح شد و با شعار "در هند بسازید" نارندرا مودی نخست وزیر هند تلاقی پیدا کرد، سبب وخامت مناسبات دهلی نو و واشنگتن در سال‌های اخیر شده است.
رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی پایانی، دیدار کوتاه خود از هند از پیشرفت زیاد برای انعقاد یک توافق خبر داد. وی با بیان اینکه "هند می‌داند که با آمریکا باید رفتاری عادلانه داشته باشد" افزود در صورت انعقاد هرگونه توافقی با هند، این اتفاق در پایان سال کنونی روی خواهد داد.
مقامات ارشد دو کشور از تلاش برای انعقاد توافق نظامی ۳ میلیارد دلاری شامل فروش بالگردها خبر دادند.
گفتنی است، ترامپ در اقدامی که نمونه بزرگتر آن را با چین انجام داده، ضمن اعمال تعرفه بر واردات آلومینیوم و فولاد از هند، در تلاش برای کاهش کسری تجاری ۲۵ میلیارد دلاری با سومین قدرت اقتصادی آسیا، تعرفه برخی از اقلام خاص را افزایش داده است.
رئیس جمهور آمریکا ضمن انتقاد از اینکه شرکت آمریکایی "هارلی دیویدسون" برای صدور موتورسیکلت به هند باید تعرفه‌های فراوانی بپردازد گفت هنگامی که هند، موتورسیکلت به آمریکا ارسال می‌کند در حقیقت، تعرفه‌ای وجود ندارد و این ناعادلانه به نظر می‌رسد در حالی که من خواستار تعامل متقابل هستم.
 


خبر گزاری صدا وسیما
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی