شناسه خبر : 43626
تاریخ انتشار : 1398/12/06 20:04
پمپئو: ادلب به آتش‌بس دائم نیازمند است/ امضای توافق‌نامه با طالبان در 29 فوریه

وزیر خارجه آمریکا:

پمپئو: ادلب به آتش‌بس دائم نیازمند است/ امضای توافق‌نامه با طالبان در 29 فوریه

در صورت رعایت سیستم کاهش خشونت، ایالات متحده در تاریخ 29 فوریه توافق نامه‌ای با طالبان درباره عقب ‌نشینی نیروها امضا خواهد کرد. انجام این کار آسان نخواهد بود، ما باید از این فرصت استفاده کنیم.

 وزیر خارجه آمریکا با بیان اینکه در ادلب سوریه به آتش‌بس دائمی و از سرگیری روند سیاسی برای حل و فصل درگیری‌ها نیاز است، اعلام کرد، در صورت ادامه کاهش خشونت در افغانستان، واشنگتن با طالبان ۲۹ فوریه (۱۰ اسفند) توافق‌نامه امضا می‌کند. به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری رخ، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا گفت، در صورت رعایت سیستم کاهش خشونت، ایالات متحده در تاریخ ۲۹ فوریه توافق نامه‌ای با طالبان درباره عقب ‌نشینی نیروها امضا خواهد کرد.

وی افزود: انجام این کار آسان نخواهد بود، ما باید از این فرصت استفاده کنیم. اکنون از ۲۲ فوریه به مدت هفت روز است که خشونت کاهش یافته است و در صورت موفقیت، ما این توافق‌نامه را با طالبان در تاریخ ۲۹ فوریه یا حدودا در این زمان امضا خواهیم کرد. پامپئو پیرامون ادلب نیز گفت، این استان به آتش‌بس دائمی و از سرگیری روند سیاسی برای حل و فصل درگیری‌ها نیاز دارد.


ایرنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی