شناسه خبر : 43220
تاریخ انتشار : 1398/12/02 14:35
لندن تعویق دیدار جانسون-ترامپ درپی اختلافات تجاری را تأیید کرد

لندن تعویق دیدار جانسون-ترامپ درپی اختلافات تجاری را تأیید کرد

با بروز اختلافات تجاری بین لندن و واشنگتن، دولت انگلیس اعلام کرد سفر نخست‌وزیر این کشور به آمریکا تا ماه ژوئن انجام نخواهد شد.

دفتر «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس روز پنجشنبه اعلام کرد دیدار وی با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در ماه ژوئن (خرداد ۱۳۹۹) و در حاشیه نشست سران گروه ۷ انجام خواهد شد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، دفتر نخست‌وزیر انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد: «نخست‌وزیر [جانسون] و رئیس‌جمهور ترامپ عصر امروز درخصوص مسائل دو جانبه و بین‌المللی گفت‌و گو کردند. هردو رهبر بر تعهد به روابط میان انگلیس و آمریکا تأکید کردند و در نشست سران گروه ۷ که ماه ژوئن در آمریکا برگزار می‌شود دیدار خواهند داشت».

بریتانیا با خروج از اتحادیه اروپا خواستار رسیدن به توافقی تجاری با آمریکا شد و ترامپ نیز از چنین توافقی استقال کرد.

با این حال تصمیم دولت جانسون درخصوص عقد قرارداد با شرکت چینی «هوآوی» روابط لندن و واشنگتن را تیره کرده است.

پس از آن‌که دولت انگلیس قرارداد با چینی‌ها برای تأمین نسل پنجم اینترنت را اعلام کردند، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا به لندن سفر کرد و خواستار لغو آن شد اما دولت جانسون درخواست پامپئو را رد کرد.

پیش‌تر روزنامه سان انگلیس گزارش داده بود این دیدار که قرار بود اوایل سال ۲۰۲۰ انجام شود  (دی و بهمن)  به ماه ژوئن و در حاشیه نشست سران گروه هفت تغییر کرده است اما بیانیه روز پنجشنبه دولت انگلیس به این خبر رسمیت می‌بخشد.


خبرگزاری فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی