شناسه خبر : 42799
تاریخ انتشار : 1398/11/27 18:36
نمایش قدرت کاراکاس به واشنگتن؛ ارتش ونزوئلا رزمایش سراسری برگزار کرد

نمایش قدرت کاراکاس به واشنگتن؛ ارتش ونزوئلا رزمایش سراسری برگزار کرد

ارتش ونزوئلا در اقدامی که «نمایش قدرت به آمریکا» توصیف شده، روز شنبه با مشارکت ارتش و نیروهای داوطلب، ارتش ونزوئلا رزمایش سراسری برگزار کرد

 به گزارش نورنیوز-ارتش ونزوئلا روز شنبه تمریناتی را برای استقرار نظامیان، واحدهای زرهی و نیروهای داوطلب در کاراکاس و دیگر مناطق این کشور انجام داد. این رزمایش تنها چند روز بعد از آن برگزار می‌شود که «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا در پاسخ به تهدیدات و تحریم‌های آمریکا، رسما دستور الحاق حدود ۴ میلیون نیروی داوطلب مردمی به نیروهای نظامی را صادر کرد و این نیروی متشکل از افراد داوطلب اکنون در کنار ارتش، نیروی هوایی، نیروی زمینی و گارد ملی به عنوان شاخه تازه‌ای از نیروهای نظامی ونزوئلا فعالیت می‌کند. تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده نشان می‌دهد پرتابگرهای موشک، پدافند‌های هوایی و سامانه‌های راداری ارتش ونزوئلا هم در این رزمایش مشارکت داشته‌اند. «ولادیمیر پادینو» وزیر دفاع ونزوئلا در بیانیه‌‌ پخش شده از تلویزیون دولتی این کشور در این زمینه گفت: «ما سطح فرماندهی و کنترل شبه نظامیان بولیواری را نشان داده‌ایم.»

بر اساس این گزارش، در یک تمرین نظامی که در بزرگراهی در شرق کاراکاس انجام شد، گروهی متشکل از چند صد نفر از جمله سربازان و نیروهای داوطلب مسدود ساختن مسیر مهاجمان از ورود به پایتخت تمرین کردند. «خوان گوایدو» رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا که مورد حمایت واشنگتن قرار دارد، این رزمایش را یک تمرین نمایشی و تبلیغاتی خوانده است. آمریکا در سال ۲۰۱۸، گوایدو را به عنوان رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا به رسمیت شناخت. این درحالیست که مادورو چند ماه قبل از این تصمیم واشنگتن طی برگزاری یک انتخابات قانونی به قدرت رسیده بود. از آن زمان دولت آمریکا به همراه برخی کشورهای همپیمانش رسما براندازی دولت مادورو را به عنوان سیاست رسمی خود در قبال ونزوئلا اعلام کرده‌اند. واشنگتن علاوه بر تحریم گسترده و حمایت از چند تلاش برای انجام کودتا در ونزوئلا، کاراکاس را به اقدام نظامی نیز تهدید کرده است.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی