شناسه خبر : 42755
تاریخ انتشار : 1398/11/26 21:44
دیدار وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و روسیه

دیدار وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و روسیه

در دیدار وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و روسیه در حاشیه نشست کنفرانس امنیتی مونیخ، توسعه روابط دوجانبه، موضوعات مرتبط با برجام و آخرین تحولات صحنه سوریه خصوصا وضعیت ادلب مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت

به گزارش نورنیوز، محمدجواد ظریف و سرگئی لاوروف وزرای خارجه ایران و روسیه عصر امروز (شنبه) در مونیخ دیدار و گفتگو کردند. در دیدار وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و روسیه در حاشیه پنجاه و ششمین نشست کنفرانس امنیتی مونیخ، توسعه روابط دوجانبه، موضوعات مرتبط با برجام و آخرین تحولات صحنه سوریه به خصوص وضعیت ادلب مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

ظریف پیش از این نیز با وزرای خارجه آلمان و چین دو عضو دیگر برجام نیز در حاشیه این نشست درباره برجام گفتگو کرده بود. وی همچنین با وزرای خارجه اسپانیا و کرواسی نیز درباره برجام گفتگو کرده بود. رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران امروز در نشست تنش زدایی در خلیج فارس در کنفرانس امنیتی مونیخ بار دیگر تأکید کرد که ایران حاضر به مذاکره دوباره بر سر برجام نیست و گفت: «شما یک اسب را دو بار نمی‌خرید.»

 وزیر خارجه ایران که پنجشنبه شب 25 بهمن ماه برای شرکت در این کنفرانس به مونیخ سفر کرده، طی دو روز گذشته رایزنی هایی را با برخی مقامات حاضر انجام داد. نخست وزیر کانادا و وزرای خارجه عمان، اوکراین، کانادا، آلمان، چین، ژاپن، فنلاند و ... از جمله مقاماتی بودند که ظریف با آنها دیدار و گفتگو کرد.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی