شناسه خبر : 42708
تاریخ انتشار : 1398/11/26 13:45
هشدار بولتون درباره رهبری احتمالی چین بر سازمان مالکیت معنوی جهان

هشدار بولتون درباره رهبری احتمالی چین بر سازمان مالکیت معنوی جهان

مشاور امنیت ملی سابق آمریکا ضمن ابراز نگرانی نسبت به رهبری احتمالی چین بر سازمان مالکیت معنوی جهان، گفت، اگر چین دبیرکل آتی این سازمان شود، توانایی حفاظت از مالکیت معنوی به شدت به خطر می‌افتد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سازمان مالکیت معنوی جهان قرار است در بهار دبیرکل جدیدی را انتخاب کند. وانگ بین‌یینگ، یکی از مقامات چین با سابق خدمت در حوزه حقوق ظاهرا یکی از نامزدهای پیشتاز برای دبیرکلی این نهاد بین‌المللی است که از حقوق مخترعین در سراسر جهان حفاظت می کند.

همزمان با اینکه روابط آمریکا و چین شاهد یک جنگ تجاری تلافی‌جویانه، اختلاف شدید درباره ادعای فعالیت‌های جاسوسی کمپانی هوآوی و گزارشات درباره افزایش جاسوسی چین از مالکیت تجاری و معنوی است، بین‌یینگ که در حال حاضر معاون دبیرکل سازمان مالکیت معنوی جهان است، کاندیداتوری خود را تهدید شده می‌بیند.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در توییتی ضمن ابراز نگرانی‌های خود نسبت به انتخاب قریب‌الوقوع دبیرکل جدید سازمان مالکیت معنوی جهان، گفت: اگر چین دبیرکل آتی این سازمان شود، توانایی حفاظت از مالکیت معنوی شدیدا مورد تهدید قرار می‌گیرد.

بولتون در ادامه توییت خود تحلیل جنجالی تهیه شده توسط یکی از محققان مستقر در آمریکا درباره اتهامات تخلفات چین در زمینه مالکیت معنوی را پیوست کرده است.

بر اساس گزارشات رسانه‌ای، بولتون در سال ۲۰۱۹ میلادی به خاطر اختلافاتش با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درباره طیفی از مسائل سیاست خارجی اخراج شد.

سازمان مالکیت معنوی جهان به عنوان یک نهاد جهانی مهم و حساس از مخترعین و مالکیت معنوی آنها دفاع و حفاظت می‌کند.


ایسنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی