شناسه خبر : 42589
تاریخ انتشار : 1398/11/24 19:28
دادستانی بحرین بانک «المستقبل» را به همکاری با ایران متهم کرد

دادستانی بحرین بانک «المستقبل» را به همکاری با ایران متهم کرد


دادستانی کل بحرین سرانجام پرونده بانک المستقبل را به دادگستری کل این کشور احاله کرد و مدعی شد این بانک مرتکب پولشویی برای نهادهای داخلی ایرانی شده است.

به گزارش نورنیوز، دادستانی کل بحرین امروز (پنج‌شنبه) سرانجام پرونده بانک «المستقبل» را به دادگستری کل این کشور احاله کرد و مدعی شد که این بانک مرتکب پولشویی برای نهادهای داخلی ایرانی شده است. به نوشته خبرگزاری رسمی بحرین، دادستانی بحرین همچنین مدعی شد که بانک «المستقبل» معاملات نهادهای ایرانی از جمله نهادهایی را که تحت تحریم هستند انجام می‌داده است. او همچنین گفت که بحرین در حال گفت‌و‌گو با دیگر کشورهاست تا تأثیر معامله‌های انجام شده در نظام بانکی جهانی مشخص شود.

دادستانی بحرین همچنین ادعا کرد که با به جریان افتادن پرونده و بررسی معاملات باقی مانده، انتظار می‌رود افراد بیشتری به اتهام همکاری در راستای پولشویی به دادگاه فراخوانده شوند. دولت بحرین در سال ۹۴ اعلام کرد که در حال اقدام برای تعطیل کردن شعبه بانک «المستقبل» در منامه است. این بانک در سال ۸۳ با سرمایه‌گذاری مشترک بانک ملی و صادرات ایران و بانک «الاهلی یونایتد» بحرین تأسیس شد و با کسب مجوز از بانک مرکزی بحرین دفتر مرکزی خود را در منامه افتتاح کرد. «خالد بن احمد» وزیر خارجه وقت بحرین نیز در فروردین سال گذشته مدعی شد که بانک المستقبل از گروههای تروریستی حمایت مالی می‌کند.


فارس
نظرات

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

تبلیغات متنینقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.