شناسه خبر : 42526
تاریخ انتشار : 1398/11/23 22:55
ارتش سوریه 3 روستا را در جنوب حلب آزاد کرد

ارتش سوریه 3 روستا را در جنوب حلب آزاد کرد


ارتش سوریه روستاهای «الشیخ علی»، «عراده»، و «ارناز» را در ریف جنوب غربی استان حلب را آزاد کرد.

به گزارش نورنیوز، یگان‌های ارتش سوریه سه روستا را در محور جنوب غربی استان حلب از دست گروه‌های مسلح و تروریستی آزاد کردند. خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) شامگاه چهارشنبه (۲۳ بهمن) گزارش داد که نیروهای ارتش این کشور روستاهای «الشیخ علی»، «عراده»، و «ارناز» را کاملاً آزاد کرده‌اند. ارتش سوریه بعد از ظهر امروز توانسته بود وارد شیخ علی شود. هر سه روستای مذکور در غرب بزرگراه بین‌المللی حلب-دمشق قرار دارد که نزدیک به هفت سال است که با سیطره تروریست‌ها بر آن، ارتباط دو شهر مهم سوریه در این محور به کلی قطع شده است.

هم‌اکنون دو روستای دیگر به نام‌های «کفر جوم غربیه» و «کفر جوم شرقیه» در غرب این اتوبان قرار دارد که با آزادسازی این دو روستا امنیت این جاده کاملاً برقرار خواهد شد. جنوب غربی حلب| موقعیت ۳ روستای آزاد شده مرکز دیدبان حقوق بشر سوریه (نزدیک به مخالفان دولت سوریه) عصر امروز چهارشنبه از پاتک گروه‌های تروریستی مسلح علیه مواضع ارتش سوریه در محور «کفر حلب» و «میزناز» خبر داد.

تروریست‌ها با حمایت ارتش ترکیه تلاش داشتند که مناطق از دست داده را پس بگیرند که نتیجه آن به گفته این مرکز، ۱۵ کشته از گروه‌های تروریستی بوده است. ارتش سوریه از یک ماه پیش عملیات‌های نظامی خود علیه تروریست‌ها را از دو محور، یکی جنوب و غرب حلب و دیگری جنوب استان ادلب آغاز کرده و توانسته طی این مدت کوتاه، ۶۰۰ کیلومتر مربع را به همراه اتوبان حلب دمشق آزاد و پاکسازی کند.


تسنیم
نظرات

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

تبلیغات متنینقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.