شناسه خبر : 42414
تاریخ انتشار : 1398/11/22 14:28
مسکو: باید با حملات تروریست‌ها در ادلب برخورد شود

مسکو: باید با حملات تروریست‌ها در ادلب برخورد شود

سخنگوی دفتر ریاست‌جمهوری روسیه گفت مسکو از اوضاع «ادلب» سوریه و فعالیت آزادانه تروریست‌ها در این منطقه نگران است.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه روز سه‌شنبه گفت مسکو از تحولات «ادلب» سوریه و فعالیت آزادانه گروه‌های تروریستی در این منطقه نگران است و با هرگونه تلاش تروریست‌ها برای آسیب زدن به منافع سوریه و روسیه برخورد می‌کند.

به نوشته خبرگزاری «اینترفکس»، پسکوف گفت: «کرملین نگرانی خود را از اوضاع ادلب و این واقعیت که تروریست‌ها دارند آزادانه در آن منطقه فعالیت می‌کنند، پنهان نمی‌کند.»

وی افزود: «اوضاع ادلب باید بر اساس توافقنامه‌های "سوچی" حل و فصل شود. هرگونه فعالیت تروریستی علیه نیروی مسلح سوریه و تأسیسات روسیه باید سرکوب شود.»

پسکوف در مورد توافق‌های صورت‌گرفته در جریان روند «آستانه» و نشست‌های «سوچی» روسیه، تأکید کرد که ترکیه مسئولیت دارد که گروه‌های تروریستی را از معارضین جداسازی کند. وی گفت: «مسئولیت ترکیه برای حل و فصل اوضاع ادلب کاملا در توافقنامه سوچی تشریح شده است و هیچ جایی برای تفسیر در این مورد، وجود ندارد.»

سخنگوی «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه گفت در حال حاضر برنامه‌ای برای دیدار پوتین با «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه وجود ندارد، اما در عین حال نمی‌توان احتمال برگزاری چنین دیداری در آینده را هم رد کرد.

ادلب در حال حاضر تنها منطقه عمده‌ای است که هنوز تحت کنترل گروه‌های تروریستی از جمله گروهک «جبهه النصره» قرار دارد. ترکیه که از بسیاری از این گروه‌ها حمایت می‌کند، در روزهای اخیر در واکنش به پیشروی گسترده ارتش سوریه و متحدانش به سمت ادلب، نیروها و تجهیزات پرتعدادی به داخل خاک سوریه اعزام کرده است. دمشق با غیرقانونی خواندن این حضور تأکید کرده است که تمام اراضی سوریه را از حضور تروریست‌ها آزاد خواهد کرد. 


خبرگزاری فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی