شناسه خبر : 42346
تاریخ انتشار : 1398/11/21 16:56
تاکید تهران و کیف بر جلوگیری از سیاسی شدن پرونده سقوط هواپیمای اکراینی

تاکید تهران و کیف بر جلوگیری از سیاسی شدن پرونده سقوط هواپیمای اکراینی

حادثه تلخ سقوط هواپیمای اوکراین در تهران به دلیل اشتباه انسانی موردی پدید امده و نباید اجازه دهیم که با دخالت عناصر مغرض به جنجال سیاسی مبدل شود.

  نورنیوز-گروه سیاسی -دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی پیش از ظهر امروز با الکسی دانیلوف دبیر شورای امنیت ملی اوکراین به صورت تلفنی گفتگو کرد. شمخانی در این گفتگو با تسلیت کشته شدن تعدادی از اتباع کشور اوکراین در سانحه سقوط هواپیمای این کشور در تهران با خانواده قربانیان این حادثه ابراز همدردی کرد. وی با تاکید بر اراده جمهوری اسلامی ایران برای همکاری کامل با طرفهای ذیربط در این حادثه خاطر نشان ساخت: با هماهنگی نزدیکی که از ابتدای وقوع حادثه میان دو کشوربرقرار شد کارشناسان اوکراینی اولین گروهی بودند که به ایران وارد شدند و بدون هیچ محدودیتی با تامین دسترسیهای مورد نیاز، بررسیهای فنی و میدانی را آغاز کردند.

شمخانی با اشاره به ضرورت تداوم تلاش دو کشور برای جلوگیری ازاعمال اراده طرفهای دیگر وایجاد سوء تفاهم در روند بررسیهای فنی و کارشناسی گفت: این حادثه تلخ به دلیل اشتباه انسانی موردی پدید امده و نباید اجازه دهیم که با دخالت عناصر مغرض به جنجال سیاسی مبدل شود. دبیر شورای عالی امنیت ملی با دعوت از همتای اوکراینی خود برای سفر به تهران و بررسی مشترک این رخداد از سوی نهادهای امنیت ملی دو کشور اظهار داشت: دستیابی به ارزیابی فنی موردتوافق می تواند.به تعیین تکلیف این پرونده در فضایی کارشناسی و غیر سیاسی کمک شایانی نماید.

دبیر شورای امنیت ملی اوکراین نیز در این گفتگو با ابراز تسلیت متقابل و همدردی با رهبری، رییس جمهور،ملت ایران و خانواده هایی که عزیزانشان را در این حادثه از دست داده اند اظهار داشت: از همکاری و میزبانی موثر ایران برای بررسی کارشناسی ابعاد این حادثه صمیمانه سپاسگزارم وی با تاکید بر ضرورت تسریع درروشن شدن ابعاد و دلایل حادثه که می تواند از دخالت طرفهای دیگر جلوگیری نماید افزود:لازم است ضمن تداوم همکاری مشترک، روشهای تسریع در اعلام نتیجه نهایی و خاتمه پرونده راشناسایی و پیگیری نماییم.


نورنیوز
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی