شناسه خبر : 42135
تاریخ انتشار : 1398/11/18 22:41
آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه ونزوئلا اعمال کرد

آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه ونزوئلا اعمال کرد

ایالات متحده روز دوشنبه تحریم های جدیدی را علیه هفت سیاستمدار ونزوئلایی اعمال کرده است.این تحریم ها علیه کسانی وضع شده است که برای خارج کردن کنترل کنگره ونزوئلا با حمایت نیکولاس مادورو رئیس جمهور این کشور از دست خوان گوایدو رهبر مخالفان، همکاری کرده اند

به گزارش نورنیوز-بر اساس این گزارش واشنگتن گفته است که این تحریم ها علیه کسانی وضع شده است که برای خارج کردن کنترل کنگره ونزوئلا با حمایت نیکولاس مادورو رئیس جمهور این کشور از دست خوان گوایدو رهبر مخالفان، همکاری کرده اند. نیروهای ارتش ونزوئلا در حالی مانع ورود گوایدو به کنگره شدند که حزب سوسیالیست قصد داشت یکی از نمایندگان خود را به عنوان رئیس جدید کنگره ملی انتخاب کند.  مخالفان ونزوئلا خواستار افزایش فشار آمریکا بر روسیه شدند گوایدو رهبر مخالفان ونزوئلا روز یکشنبه خواستار اعتراضات بیشتر علیه دولت نیکولاس مادورو رئیس جمهور قانونی این کشور شد.

این در شرایطی است که حزب حاکم سوسیالیست ونزوئلا نتوانسته است یکی از متحدان سیاسی خود را به عنوان رئیس جدید کنگره منصوب کند. ولی نمایندگان مخالف بعدا در نشست 5 ژانویه در هر صورت بار دیگر گوایدو را برای یک دوره دیگر انتخاب کردند. دولت آمریکا، لوییس پارا رئیس پارلمان ونزوئلا را به همراه 6 سیاستمدار دیگر متحد مادورو که قصد کنترل کنگره را داشته اند، تحریم کرده است.

استیون منوشین وزیر خزانه داری آمریکا با انتشار بیانیه ای اعمال این تحریم ها را اعلام کرده است. مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا نیز در این باره مدعی شد: تحریم های جدید نشان می دهد که ایالات متحده همچنان به تعهد خود نسبت به مردم ونزوئلا برای احیای دموکراسی و رفاه و آسایش در این کشور پایبند است.

ادامه دخالت های آمریکا و سایر کشورهای غربی موجب تشدید بحران سیاسی در ونزوئلا شده است. آمریکا طی ماه های اخیر تحریم های اقتصادی و سیاسی زیادی را علیه کاراکاس اعمال کرده است. گوایدو از طرفدارانش خواسته است تا روز سه شنبه در مقابل پارلمان تظاهرات کنند ولی رهبران حزب سوسیالیست نیز از طرفداران خود خواسته اند تا در اطراف کنگره تجمع نمایند.


تسنیم
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی