شناسه خبر : 40990
تاریخ انتشار : 1398/11/05 14:06
اغتشاشات «جوکر» یا خروش «جادریه»؛ خیابان‌های خاورمیانه در تسخیر کیست؟
نورنیوز بررسی کرد؛

اغتشاشات «جوکر» یا خروش «جادریه»؛ خیابان‌های خاورمیانه در تسخیر کیست؟


مردم عراق روز جمعه با حضور میلیونی در خیابانهای عراق ضمن پاسخ مثبت به رفراندوم اخراج تروریست‌های آمریکایی، نشان دادند که تنفر از آمریکایی‌ها رویکردی درون زا و منبعث از خصلت ضد استکباری مردم این کشور است.

نورنیوز ـ گروه سیاسی: تظاهرات میلیونی روز جمعه مردم عراق در حالی شکل گرفت که طی سه هفته گذشته و پس از تصویب قانون اخراج نیروهای نظامی بیگانه در پارلمان این کشور، رسانه‌های غربی این مصوبه را بدون پشتوانه مردمی اعلام می‌کردند.

مردم عراق با این حضور تاریخی که یادآور اخراج نیروهای انگلیسی از این کشور درسال 1920 میلادی بود، ضمن پاسخ مثبت به رفراندوم اخراج تروریست‌های آمریکایی، نشان دادند که تنفر از آمریکایی‌ها رویکردی درون زا و منبعث از خصلت ضد استکباری مردم این کشور است.

تظاهرات میلیونی روز گذشته که بر پایه حمایت از مصوبه پارلمان و مخالفت صریح با بقای تروریست‌های آمریکایی درعراق شکل گرفت از این جهت نیز حائز اهمیت داشت که عملا پاسخی به تلاش خصمانه آمریکایی‌ها در هفته های اخیر برای خدشه وارد کردن به این قانون و جلوگیری از اجرای آن بود.

نظام سلطه طی چهار ماه گذشته، تمام پتانسیل خود را در قالب یک طرح کلان و با بهره‌گیری از مدل جنگهای موج چهارمی ، پای کار آورده بود تا به هر شکل ممکن پروژه «تجزیه منطقه» را به یک نقطه مطلوب و قابل اتکا برساند.

در این مدل، اعتراضات خشونت‌آمیز دستوری با بهره‌گیری از نمادهای موثر در تحریک نسل جوان به اغتشاش، مانند نماد «جوکر»، در کنار پشتیبانی کامل رسانه‌ای ـ اطلاعاتی و حتی احیای دوباره برخی هسته‌های داعش، منظومه‌ای از عملیات‌های هدفمند را برای ایجاد خلاء قدرت و بر هم زدن نظم حاکم در کشورهای حوزه محور مقاومت را ایجاد کرد.

حضور میلیونی مردم عراق در تظاهرات ضدآمریکایی روز جمعه که از منطقه «جادریه» بغداد کلید خورد اما؛ به وضوح نشان داد که جنگ هیبریدی آمریکایی‌ها حداقل در این فاز، شکست خورده و نماد اغتشاشگر «جوکر» چاره‌ای جز پذیرش شکست در برابر خروش ضداستکباری «جادریه» را ندارد.

به بیان دقیق‌تر؛ حماسه ضدآمریکایی ملت عراق نشان داد که ائتلاف‌های اجاره‌ای به رهبری آمریکا، نه تنها با پشتوانه سرویس‌های اطلاعاتی همسو با سیا و موساد که حتی با عملیات روانی گسترده تلویزیون‌های دروغگوی لندنی و شبکه‌های اجتماعی وابسته به مرکز اعتدال بن‌سلمان و بن‌زاید نیز نتوانستند به اهداف شوم خود برسند و این طنین «مرگ بر آمریکا» است که خیابان‌های خاورمیانه را تسخیر کرده است.


نورنیوز
کلید واژگان
اخبار مرتبط
اعتراضات%20آمریکا%20و%20جوکری%20که%20خالق%20خودش%20را%20به%20اسارت%20گرفت!

اعتراضات آمریکا و جوکری که خالق خودش را به اسارت گرفت!


بر خلاف آنکه ماشین رسانه‌ای نظام سلطه سعی داشت از «جوکر» قهرمانی برای بر هم زدن نظم و امنیت در کشورهای مخالف خود بسازد، اما با اعتراضات ضدنژادپرستی که سراسر آمریکا و بلکه دیگر کشورهای پیرو مکتب «لیبرال سرمایه‌داری» را فرا گرفته، ظاهرا این بار «صیاد در دام افتاده» و جوکری که ماموریتش نجات لیبرال سرمایه‌داری از قهر طبقه مستضعف بود، این بار به قاتل این مکتب تبدیل شده است.

نظرات

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

اینستاگرام نورنیوز

تبلیغات متنی



نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.