شناسه خبر : 40978
تاریخ انتشار : 1398/11/05 12:28
غنی : مردم افغانستان برای خروج امریکایی‌ها آماده‌اند

غنی : مردم افغانستان برای خروج امریکایی‌ها آماده‌اند


اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان روز جمعه گفت: مردم کشورم با خروج نیروهای آمریکایی مشکلی ندارند اما باید این تصمیم به جای مذاکره با طالبان با دولت صورت بگیرد.

غنی در مصاحبه با خبرنگاران ارشد رسانه‌های بین الملل گفت: مردم افغانستان با خروج نیروهای امریکایی مشکل ندارند، اما اگر در مورد این موضوع مذاکرات با طالبان صورت بگیرد، به معنای آغاز سلسلۀ تشدید جنگ‌های دیگر خواهد بود و اگر با دولت افغانستان صورت می‌گیرد، قابل مدیریت خواهد بود.  

وی  پیش از این در دیدار با ترمپ در حاشیه نشست مجمع جهانی اقتصاد در داووس سویس اظهار کرد که ایالات متحده می‌تواند نیروهای خود را حتی در صورت عدم توافق با طالبان از کشور خارج کند.  

خبرگزاری آریا نیور نوشت: این اظهارات در حالی صورت گرفته است که اشرف غنی خواهان کاهش هزینه‌های آمریکا در افغانستان است.  

سخنان غنی در مورد خروج نیروهای آمریکایی در افغانستان در حالی بیان می‌شود که گفت‌وگوهای صلح میان آمریکا و طالبان همچنان در شهر دوحه قطر ادامه دارد و پیش‌تر طالبان اعلام کرده بود که با امریکا درباره «امضای توافق‌نامه صلح و مراسم‌ آن» صحبت کرده و این ‌گفت‌وگوها جریان دارد.  

وزارت خارجه پاکستان هفته گذشته اعلام کرد که طالبان با طرح کاهش خشونت موافقت کرده است. علاوه براین نمایندگان امریکا، ناتو، سازمان یوناما و اتحادیه اروپا در نشستی در شهر دبی امارات متحده بر کاهش خشونت‌ها در افغانستان تأکید کردند.  

دولت افغانستان اما با طرح "کاهش خشونت‌ مخالفت" و بار دیگر تأکید کرده است که صلح پایدار بدون تأمین «آتش‌بس» ممکن نیست.  


خبرگزاری ایرنا
نظرات
شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه

اینستاگرام نورنیوزنقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.