شناسه خبر : 40910
تاریخ انتشار : 1398/11/04 14:15
عضو پارلمان عراق: امروز نقطه عطف مهمی در تاریخ کل منطقه خواهد بود

عضو پارلمان عراق: امروز نقطه عطف مهمی در تاریخ کل منطقه خواهد بود


عضو پارلمان عراق با بیان اینکه تظاهرات امروز نقطه عطف مهمی در تاریخ عراق و کل منطقه خواهد بود، گفت موضع همه عراقی‌ها از گرایش‌های مختلف سیاسی بر سر خروج آمریکای اشغالگر، یکپارچه است.

«نعیم العبودی»، عضو ائتلاف الفتح پارلمان عراق  هم در حاشیه تظاهرات بزرگ ضد اشغالگری امروز مردم عراق  تاکید کرد که امروز موضع همه عراقی ها در مخالفت با حضور اشغالگران در کشورشان یکپارچه است.

العبودی در گفت‌وگو با شبکه المیادین اظهار داشت: «هدف اصلی اخراج اشغالگران بیگانه از خاک عراق است و همه گزینه ها مطرح است».

عضو پارلمان عراق گفت: «اختلافات سیاسی مسئله‌ای طبیعی است، اما در لحظات سرنوشت ساز و به خصوص در مسئله خروج اشغالگران موضع ما یکی است».
وی افزود: «این روز یک نقطه عطف مهم در تاریخ عراق را تشکیل خواهد داد و بر کل منطقه تأثیر خواهد گذاشت».

ده‌ها هزار نفر از مردم عراق امروز برای شرکت در تظاهرات ضد اشغالگری آمریکا در حال رساندن خود به تقاطع دانشگاه بغداد نزدیک منطقه «الجادریه» مسیر تعیین شده برای آغاز تظاهراتی هستند که پیش‌بینی شده است به تظاهرات میلیونی و بی سابقه‌ای در عراق تبدیل شود.

پارلمان عراق پس از اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد «قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» نایب رئیس الحشد الشعبی و شماری از همرزمانشان، طرح اخراج نیروهای خارجی از عراق را تصویب کرد و دولت عراق نیز در تماس‌های مستمر با مقامات آمریکایی، بر ضرورت اجرای این طرح تاکید کرد.


خبرگزاری فارس
نظرات

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

اینستاگرام نورنیوز

تبلیغات متنینقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.