شناسه خبر : 40376
تاریخ انتشار : 1398/10/28 18:10
آیا «اداره کهنه‌سربازان آمریکایی» به کمک خانواده کشته‌های عین‌الاسد خواهد آمد؟
نورنیوز بررسی کرد؛

آیا «اداره کهنه‌سربازان آمریکایی» به کمک خانواده کشته‌های عین‌الاسد خواهد آمد؟


کاخ سفید در یک دو راهی سخت گیر کرده؛ یا باید صادقانه آمار تلفات سربازان آمریکایی در عین‌الاسد را اعلام و شکستن هیمنه آمریکا را بپذیرد یا همچون گذشته با لاپوشانی و کتمان حقیقت از زیر بار این شکست بزرگ و تحقیرکننده، فرار کرده و با وعده‌های دیگر، افکار عمومی و خانواده‌‌ی قربانیان را آرام کند.

نورنیوز ـ گروه بین الملل: طی روزهای گذشته و در حالی‌که رسانه‌ها و افکار عمومی داخل آمریکا از ارائه پاسخ‌های شفاف و روشن درباره میزان خسارات و تلفات مادی و جانی وارد شده به پایگاه نظامی «عین‌الاسد» از سوی مقامات رسمی، تقریبا ناامید شده‌اند، بسیاری از خانواده‌ها و تشکل‌های غیردولتی پیگیر آخرین وضعیت سربازان حاضر در این پایگاه در زمان حمله موشکی سپاه شده و اعتراضات خود را به اشکال مختلف اعلام کرده‌اند.

بنابر این گزارش، بسیاری از این خانواده‌ها، پس از آنکه ارتباطشان با فرزندانشان قطع شده، سراغ «اداره امور کهنه‌سربازان» رفته و از آنان خواسته‌اند که درباره آخرین وضعیت آنها کسب اطلاع کنند.

از سویی؛ بی‌توجهی مقامات رسمی به‌ویژه پنتاگون به درخواست‌های مکرر افکار عمومی درخصوص عدم کتمان حقیقت ماجرا و همچنین عدم همراهی رسانه‌های رسمی، موجب شده این مطالبه عموما در فضای شبکه‌های اجتماعی مطرح و فراگیر شود.

«اداره امور کهنه‌سربازان» یکی از ادارات دولت فدرال ایالات متحده آمریکا است که معادل یک وزارتخانه در نظام‌های سیاسی دیگر کشورها بوده و دبیر آن عضوی از هیئت دولت فدرال آمریکا و مسئول مدیریت خدمات مزایای خاص، سلامتی ـ درمانی، یادواره‌ها و قبرستان‌های مربوط به بازنشستگان، معلولین جنگی و کشته‌های افراد نظامی این کشور است.

این اداره اگر چه به‌ظاهر در بسیاری از موارد درگیری‌هایی با پنتاگون دارد، اما به دلیل اینکه مدیر آن طبق قانون با نظر رئیس جمهور و تائید سنا منصوب می‌شود، عملا امکان رفتاری خلاف سیاست‌های کاخ سفید ندارد و لذا افراد و خانواده‌هایی که امورشان باید از طریق این اداره پیگیری شود، چاره‌ای جز پناه بردن به آن را ندارند.

در موضوعات گذشته مانند جنگ ویتنام، حمله به افغانستان و اشغال عراق که مشمول مرور زمان می‌شد، این اداره سعی می‌کرد تا خانواده‌ها را به نوعی راضی کند، اما در ماجرای عین‌الاسد، چون از همان ابتدا بنای شخص «دونالد ترامپ» و وزارت دفاع آمریکا بر کتمان حقیقت و بیان اطلاعات دروغ بود؛ اکنون افکار عمومی به راحتی حاضر به پذیرش و باور روایت کاخ سفید از این اتفاق نیست.

رصد حساب‌های شبکه‌های اجتماعی وابسته به فعالان ضدجنگ و خانواده‌های آمریکایی قربانی سیاست‌های جنگ‌طلبانه کاخ سفید، به وضوح بیانگر تشدید فشارها برای روشنگری پنتاگون از یک سو و انجام وظایف قانونی اداره کهنه‌سربازان از سوی دیگر است.

در این خصوص؛ افشاگری‌های گاه و بیگاه برخی رسانه‌ها درباره میزان تلفات انسانی عین‌الاسد به‌ویژه با توجه به داغ شدن فضای استیضاح ترامپ، کاخ سفید را در یک دو راهی سخت قرار داده است؛ یا باید صادقانه آمار تلفات سربازان آمریکایی در عین‌الاسد را اعلام و شکستن هیمنه آمریکا بپذیرد یا همچون گذشته با لاپوشانی و کتمان حقیقت از زیر بار این شکست بزرگ و تحقیرکننده، فرار کرده و با وعده و وعیدهای دیگر، افکار عمومی و خانواده‌ی قربانیان را آرام کند.


نورنیوز
اخبار مرتبط
تقلای%20نظامیان%20آمریکایی%20در%20پاکسازی%20«عین%20الاسد%20»%20پس%20از%20حمله%20موشکی%20ایران

تقلای نظامیان آمریکایی در پاکسازی «عین الاسد » پس از حمله موشکی ایران


خبرنگاران یک رسانه غربی پس از بازدید از پایگاه «عین الاسد» از تقلای نظامیان آمریکا جهت پاکسازی این مکان از آثار به جا مانده پس از حمله موشکی ایران خبر دادند.

ظریف%20حمله%20به%20عین%20الاسد%20براساس%20حق%20ایران%20در%20دفاع%20مشروع%20از%20خود%20صورت%20گرفت

ظریف: حمله به عین الاسد براساس حق ایران در دفاع مشروع از خود صورت گرفت


وزیر خارجه حمله موشکی به پایگاه عین الاسد را اقدامی متناسب در پاسخ به یک حمله تروریستی و منطبق بر حق ایران در دفاع مشروع براساس ماده 51 منشور سازمان ملل خواند.

ده‌ها%20نفر%20در%20حمله%20موشکی%20به%20«عین%20الاسد»%20کشته%20شده‌اند%20می‌توانستیم%20500%20کشته%20به%20آمریکایی‌ها%20تحمیل%20کنیم

ده‌ها نفر در حمله موشکی به «عین الاسد» کشته شده‌اند/ می‌توانستیم 500 کشته به آمریکایی‌ها تحمیل کنیم


فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه در عملیات شهید سلیمانی ده‌ها نفر کشته و زخمی شده‌اند، گفت: می‌توانستیم طوری عملیات را طراحی کنیم که در گام اول 500 کشته داشته باشند.

اولین%20تصویر%20ماهواره%20ای%20از%20پایگاه%20عین%20الاسد

اولین تصویر ماهواره ای از پایگاه عین الاسد


«اوییشن ویک» در توئیتی تصویر ماهواره‌ای از پایگاه عین‌ الاسد پس از حمله موشکی سپاه منتشر کرده است.

اولین%20برآورد%20از%20تلفات%20آمریکا%20در%20پایگاه%20عین%20الاسد%20صدها%20کشته%20و%20زخمی%20در%20حمله%20موشکی%20ایران

اولین برآورد از تلفات آمریکا در پایگاه عین الاسد/ صدها کشته و زخمی در حمله موشکی ایران


یک مقام آگاه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از حجم تلفات گسترده آمریکایی ها در حمله موشکی ایران خبر داد.

نظرات

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

تبلیغات متنینقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.