شناسه خبر : 39911
تاریخ انتشار : 1398/10/23 13:08
بغداد به دنبال خرید «اس - 300» از روسیه است
سفیر عراق در تهران:

بغداد به دنبال خرید «اس - 300» از روسیه است


سفیر عراق در تهران، قصد کشورش برای خرید سامانه موشکی «اس - 300» از روسیه را تایید کرد.

 «سعد جواد قندیل» سفیر عراق در تهران، مذاکرات بغداد با مسکو برای خرید سامانه موشکی «اس - ۳۰۰» را تایید کرد.

وی در گفت‌وگو با خبرگزاری «اسپوتنیک» توضیح داد: مسئله خرید اس - ۳۰۰، بر روی میز مذاکرات عراق و روسیه قرار دارد و ممکن است که عراق این سامانه را خریداری کند.

سفیر عراق در ایران گفت که روابط عراق و روسیه در سایه تلاش‌های بغداد برای برقراری روابط با کلیه کشورهای همسایه، بسیار خوب است. عراق به دنبال تنوع دادن به منابع تسلیحات خود است و ما چندین قرارداد تسلیحاتی با روسیه داریم.

پنجشنبه پیش (۱۹ دی)، «محمد رضا» رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق گفت که مسکو و بغداد مذاکرات خود را برای خرید سامانه اس - ۳۰۰ را بار دیگر آغاز کرده‌اند. این موضوع مدت‌ها پیش باید تمام می‌شد؛ همان زمانی که پایگاه‌های الحشد الشعبی در بغداد و استان‌های دیگر هدف قرار گرفت و نیاز به این نوع سلاح بود.

وی تایید کرد که مسئولان مربوطه پس از این حملات برای آغاز دوباره مذاکرات وارد عمل شدند، اما نمی‌داند که در حال حاضر روند گفت‌و‌گوها به کجا رسیده است.

«ایگور کورتشنکو» عضو شورای وزارت دفاع روسیه نیز چندی پیش به اسپوتنیک گفت که روسیه می‌تواند با موشک‌های اس-۴۰۰ پدافند هوایی عراق را بهبود بخشد. او تأکید کرد که ترور سردار قاسم سلیمانی در بغداد نشان داد که عراق نیاز به تقویت سامانه پدافند هوایی خود دارد.

تهران هنوز به اعتراض ما پاسخ نداده است

سعد جواد قندیل در بخش دیگری از سخنانش به مسئله اعتراض بغداد به تهران درباره هدف قرار دادن پایگاه‌های نظامی آمریکایی در خاک عراق پرداخت و گفت: تهران تاکنون هیچ پاسخی به اعتراض رسمی ما که به «ایرج مسجدی» سفیر ایران در بغداد ابلاغ شد، نداده است.

وی افزود: ما سفیر ایران در بغداد را فراخواندیم و به وی ابلاغ کردیم که عراق باید از عرصه درگیری‌ها دور بماند و از خاک این کشور نباید به عنوان میدان تسویه‌حسابهای آمریکا و ایران استفاده شود.


فارس
نظرات

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

اینستاگرام نورنیوز

تبلیغات متنینقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.