شناسه خبر : 39763
تاریخ انتشار :
مذاکرات پوتین و مرکل آغاز شد
دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین اعلام کرد:

مذاکرات پوتین و مرکل آغاز شد

دیدار ولادیمیر پوتین و آنگلا مرکل صدراعظم آلمان بعد از ظهر امروز (شنبه) آغاز شد و دو طرف قرار است در مورد مسائل مهم بین المللی ازجمله وضعیت منطقه خلیج فارس پس از ترور سردار سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس توسط آمریکای جنایتکار، مسائل لیبی، اوکراین، سوریه و عراق گفت و گو کنند.

 به گزارش نورنیوز-مذاکرات پوتین و مرکل آغاز شد مذاکرات پوتین و مرکل آغاز شد مسکو - ایرنا- رئیس جمهوری روسیه و صدراعظم آلمان دقایقی پیش مذاکرات خود را در کاخ کرملین آغاز کردند. دیدار ولادیمیر پوتین و آنگلا مرکل صدراعظم آلمان بعد از ظهر امروز (شنبه) آغاز شد و دو طرف قرار است در مورد مسائل مهم بین المللی ازجمله وضعیت منطقه خلیج فارس پس از ترور سردار سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس توسط آمریکای جنایتکار، مسائل لیبی، اوکراین، سوریه و عراق گفت و گو کنند.

«آنگلا مرکل» در حالی امروز با ولادیمیر پوتین در خصوص طیف وسیعی از موضوعات رایزنی می کند که بنظر می رسد این سفر برای آلمان‌ها از اهمیتی فوق العاده برخوردار است چرا که آلمان و روسیه اگر چه اختلافاتی در خصوص اوضاع در سوریه و اوکراین دارند اما در خصوص برجام، خط انتقال گاز روسیه به آلمان و یکجانبه گرایی آمریکا در جهان با یکدیگر همنظر هستند.

براساس آنچه پیشتر دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین اعلام کرده بود، رهبران دو کشور در این دیدار در خصوص افزایش تنش در خاورمیانه در نتیجه حملات هوایی آمریکا در فرودگاه بغداد گفت وگو و تبادل نظر می کنند، اما رسانه های آلمانی مدعی هستند که دو طرف طیف وسیعی از موضوعات را روی میز دارند و تنها افزایش تنش ها در خاورمیانه دلیل سفر مرکل نیست که برنامه اجرای آن پیش از افزایش تنش ها میان آمریکا با ایران کلید خورده بود. در مرکز توجه دو طرف، طرح خط لوله گاز جریان شمالی۲ قرار دارد که در مراحل پایانی احداث قرار گرفته است.

این خط لوله که از منطقه ویبورگ در شمال غرب روسیه از طریق دریای بالتیک به آلمان کشیده می شود بخش قابل توجهی از گاز صادراتی روسیه را به این کشور منتقل و از انجا به برخی کشورهای دیگر اروپایی ترانزیت خواهد شد. آمریکا شرکت های احداث کننده این خط لوله گاز را تحریم کرده است و به همین دلیل احداث آن از دو هفته پیش متوقف شده است. بر اساس گزارش رسانه های روسی، در دیدار پوتین و مرکل راههای مقابله با این تحریم ها بررسی می شود. این دیدار دو و نیم ساعت بطول می انجامد و در پایان آن رهبران دو کشور در کنفرانس مطبوعاتی شرکت می کنند.


ایرنا
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.