آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 38155
تاریخ انتشار :
لاوروف: آمریکا تعهداتش را انجام نمی‌دهد و انتظار دارد ایران به تعهدش پایبند باشد

لاوروف: آمریکا تعهداتش را انجام نمی‌دهد و انتظار دارد ایران به تعهدش پایبند باشد

وزیر خارجه روسیه رفتار آمریکا در قبال ایران را نقض آشکار منشور سازمان ملل متحد خواند و گفت واشنگتن نمی‌تواند با کشوری مانند ایران که تمدنی چند هزار ساله دارد، بی‌ادبانه رفتار کند.

به گزارش نورنیوز، وزیر خارجه روسیه ضمن هشدار درباره تبعات رویکرد ضدایرانی آمریکا، گفت آمریکا نباید با ایران به عنوان کشوری با تمدن چند هزار ساله این‌گونه رفتار کند. به نوشته خبرگزاری «تاس»، «سرگئی لاوروف» روز یکشنبه در مصاحبه با «شبکه یک تلویزیون روسیه» گفت: «با ایران نمی‌توان با روشی که واشنگتن در پیش گرفته رفتار کرد. [آمریکا] نه تنها آشکارا منشور ملل متحد را نقض کرده و از اجرای یک قطعنامه الزام‌آور شورای امنیت سازمان ملل سر باز می‌زند، بلکه به شکلی بی‌ادبانه خواسته‌هایی را در برابر ایران قرار می‌دهد،

آن در برابر کشوری با سنت، تمدن چند هزار ساله و عزت نفس.» لاوروف در ادامه درخواست‌های آمریکا از ایران را «غیر منطقی» توصیف کرد و افزود: «در حقیقت، آمریکایی‌ها گفتند که این قطعنامه را اجرا نمی‌کنند در حالی که ایران باید تحت این قطعنامه انجام همه موارد خواسته شده را ادامه دهد. علاوه بر این، آمریکایی‌ها از دیگران که حق تجارت آزاد با ایران به آن‌ها در قبال محدود شدن برنامه هسته‌ای ایران، داده شده، می‌خواهند تجارت با ایران را متوقف کنند. در حالی که ایران موظف به ادامه تعهدات خود است.» وزیر خارجه روسیه چندی قبل نیز در دیدار همتای آمریکایی خود تاکید کرد که مسکو معتقد است باید توافق هسته‌ای با ایران حفظ شود. (جزئیات بیشتر)


فارس
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.