شناسه خبر : 35474
تاریخ انتشار : 1398/09/17 15:36
هشدار «نیچروان بارزانی»درباره از کنترل خارج شدن اوضاع در عراق

هشدار «نیچروان بارزانی»درباره از کنترل خارج شدن اوضاع در عراق


رئیس منطقه کردستان عراق درباره تداوم خشونت در کشور و از کنترل خارج شدن اوضاع هشدار داد.


«نیچروان بارزانی» رئیس منطقه کردستان عراق درباره اتفاقات و حوادث اخیر در بغداد و سایر استانهای معترض ابراز نگرانی کرد و درباره از کنترل خارج شدن اوضاع، هشدار داد.


وی طی بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن در پایگاه خبری «السومریه» منتشر شد، گفت: با نگرانی بالایی به تداوم اتفاقات جاری و اقدامات خشونت‌بار در بغداد و سایر استانهای عراق می‌نگریم. کشتار شرکت‌کنندگان در تظاهرات‌های مسالمت‌آمیز در پل «السنک» و میدان «الخلانی» بغداد؛ جنایات غیرقابل توجیهی هستند و نهادها و طرف‌های مسئول عراق باید جنایتکاران از هر طرفی که باشند، شناسایی و دستگیر و طبق قانون با آنها برخورد کنند.


بارزانی در ادامه ضمن تسلیت ابراز همدردی به خانواده‌های قربانیان تظاهرات‌های اخیر و دعا برای شفای عاجل زخمی‌ها، گفت که تظاهرات‌های مسالمت‌آمیز، حق قانونی معترضان است و این امر غیرقابل قبول است که علیه تظاهرات‌کنندگان، خشونت اعمال شود.
 
رئیس منطقه کردستان عراق در ادامه بر ضرورت تعامل مسئولانه و ملی‌گرایانه کلیه طرف‌ها با اوضاع ایجاد شده به منظور از کنترل خارج نشدن اوضاع و جلوگیری از اتفاقات خطرناک و نگران‌کننده بیشتر تاکید کرد.


عراق از ابتدای ماه اکتبر شاهد تظاهرات مردمی در اعتراض به وجود فساد و بیکاری و وضعیت نابسامان معیشتی است. این تظاهرات چند هفته به دلیل ایام اربعین حسینی (ع) متوقف شد. با این حال، از ?? اکتبر (سوم آبان) دوباره از سر گرفته شد و همچنان ادامه دارد.


این تظاهرات در برخی مناطق، با خروج از مسیر مطالبات اصلی، وارد فاز سیاسی و فرقه‌ای شد و به درگیری میان تظاهرات‌کنندگان با نیروهای امنیتی انجامید و در آخرین درگیری‌ها که روز جمعه در بغداد روی داد، افراد مسلح ناشناس، به سوی معترضان تیراندازی و شماری را قربانی کردند.خبرگزاری فارس
نظرات

نظر شما

هواشناسی

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور


نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.