شناسه خبر : 33108
تاریخ انتشار : 1398/06/04 16:33
کاهش ? درصدی قیمت مسکن

کاهش ? درصدی قیمت مسکن


قیمت مسکن شهر تهران در مردادماه با کاهش سه درصدی نسبت به تیرماه به میانگین ?? میلیون و ??? هزار تومان در هر متر مربع رسید.
به گزارش نورنیوز، کاهش سه درصدی میانگین قیمت و افت ?? درصدی معاملات در مردادماه ???? نسبت به ماه قبل، خلاصه‌ای از وضعیت بازار مسکن شهر تهران را روایت می‌کند که نشان‌دهنده رکود شدید در این بازار است. بر اساس  اعلام دفتر اقتصاد مسکن، در مردادماه ???? میانگین قیمت مسکن شهر تهران به ?? میلیون و ??? هزار تومان در هر متر مربع رسیده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به  ترتیب ? درصد کاهش و ??.? درصد افزایش داشته است.


در  مردادماه ???? هم‌چنین ???? فقره معامله مسکن در تهران انجام شده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ?? و ?? درصد کاهش  نشان می‌دهد. این حجم اندک از معاملات حتی در ماه‌های فروردین نیمه‌تعطیل نیز طی سال‌های اخیر بی‌سابقه بوده  است.


توقف قیمت در مناطق جنوبی


از سوی دیگر گزارش‌ها حاکی از آن است که رشد قیمت در مناطق جنوبی نیز که تا ماه قبل صعودی بود، منفی شده است. مطابق آمار در مردادماه فقط مناطق ?، ?، ??، ?? و ?? با افزایش ناچیز قیمت نسبت به ماه قبل  مواجه بودند و در سایر مناطق نرخ رشد  منفی به ثبت رسید. در منطقه یک که در تیرماه  نیز قیمت‌ها افزایش یافته بود، میانگین قیمت در مردادماه به ?? میلیون و ??? هزار تومان رسیده که کاهش ?.? درصدی نسبت به ماه قبل نشان می‌دهد.


نشانه‌های سکته بازار مسکن از اوایل تیرماه با دریافت  گزارش‌های میدانی از افت قیمت در مناطق  میانی تهران بروز کرد. نمود این رکود در گزارش تیرماه مشاهده شد که نشان داد قیمت نسبت به ماه قبل تنها ?.? درصد افزایش داشته که بخش عمده آن به رشد قیمت در مناطق جنوبی مربوط می‌شد. بر این اساس کاهش ?  درصد ماهیانه قیمت که از آبان ماه ???? تا کنون  بی‌سابقه بوده از احتمال ورود مسکن به دوره رکود ?? فصلی حکایت دارد.

ایسنا
نظرات

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

تبلیغات متنینقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.