آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 32201
تاریخ انتشار :
?.? درصد اورانیوم غنی‌سازی شده نیاز فعلی کشور است
سخنگوی سازمان انرژی اتمی:

?.? درصد اورانیوم غنی‌سازی شده نیاز فعلی کشور است

کمالوندی بیان کرد: در حال حاضر نیاز فعلی کشور ?.? درصد اورانیوم غنی‌سازی شده است اما اگر رآکتور تهران به سوخت نیاز داشته باشد- تا چند سال آینده سوخت موردنیاز تأمین است و در صورتی که این سوخت به ایران تحویل داده نشود ما می‌توانیم آن را تولید کنیم.


به گزارش نورنیوز، بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی در گفت‌وگو با  خانه ملت درباره میزان انباشت اورانیوم غنی‌سازی شده، گفت: در حال حاضر میزان انباشت اورانیوم غنی سازی شده بیش از 300 کیلوگرم است و سرعت انباشت افزوده می‌شود در واقع غنی‌سازی همانند لوکوموتیوی می‌ماند که هر چه به جلو می‌رود بر سرعتش افزوده می‌شود؛ درحال حاضر سطح اورانیوم غنی‌سازی شده ?.? درصد است.


سخنگوی سازمان انرژی اتمی در پاسخ به این سوال که آیا ایران از سطح غنی‌سازی ?.? درصد عبور نمی‌کند، عنوان کرد: قرار ما این نیست که از غنی‌سازی ?.? درصد عبور کنیم، فعلاً در این سطح می‌مانیم. غنی سازی همانند قطاری سریع السیر است که ایستگاه بعد از ?.? درصد، ?? درصد است.


کمالوندی بیان کرد: در حال حاضر نیاز فعلی کشور 4.5 درصد اورانیوم غنی‌سازی شده است اما اگر رآکتور تهران به سوخت نیاز داشته باشد- تا چند سال آینده سوخت موردنیاز تامین است- و در صورتی که این سوخت به ایران تحویل داده نشود ما می توانیم آن را تولید کنیم.


وی ادامه داد: میزان غنی سازی اورانیوم در ایران تابع دو مولفه است؛ منطق فنی و نیاز کشور و منطق سیاسی، ممکن است براساس منطق سیاسی میزان و درصد غنی‌سازی‌ تغییر کند؛ همان‌گونه که براساس این منطق غنی سازی‌ها محدود شد.


سخنگوی سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: در حال حاضر کشور نیازی به غنی سازی در سطح 20 درصد ندارد.فارس
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
آگهی تبلیغاتی