شناسه خبر : 30385
تاریخ انتشار :
آمریکا آلت دست اسرائیل نباشد
در بیانیه ای اعلام شد؛

آمریکا آلت دست اسرائیل نباشد

در بیانیه پایانی تظاهرکنندگان روز جهانی قدس در مالزی به دونالد ترامپ تاکید شد: ایالات متحده برای جلوگیری از ادامه اشغالگری اسراییل صهیونیست و قربانی شدن جوانان آمریکایی در خط مقدم، از آلت دست اسراییل صهیونیست بودن، دست بردارد.


به گزارش نورنیوز، در بیانیه پایانی تظاهرکنندگان روز جهانی قدس در مالزی به دونالد ترامپ که به سفیر آمریکا دراین کشور تسلیم شده است، آمده است:


«امروز که روز قدس است، ما اینجا تجمع کرده ایم تا حمایت خودمان را از مبارزات مردم فلسطین برای آزاد سازی سرزمینشان از سلطه شهرک نشینان صهیونیست اعلام کنیم.


ما مخالفت خودمان را از حمایت بی چون و چرای شما از اسراییل صهیونیست به رغم مخالفت اکثریت مردم جهان، اعلام میداریم.


ما به شما یادآوری می کنیم که دولت خوفناک شما با حمایت از رژیم آپارتاید و غیر انسانی صهیونیستی آمریکا را در معرض خطر قرار داده و خلاف امنیت آمریکاست.


بیت المقدس مکانی است که سومین مکان مقدس مسلمانان در آن قرار دارد، مبارزات فلسطینیان بخش جدایی ناپذیری از مبارزه علیه امپریالیسم، استعمار و صهیونیسم است.


ما اعلام میکنیم که این وظیفه هر انسان آزادیخواه و عدالت طلب است که دست به دست فلسطینیان دهند تا به بی عدالتی صورت گرفته علیه آنها توسط انگلیس در جنگ جهانی اول آغاز تا اعلام تأسیس دولت غاصب اسراییل در سال 1948 پایان دهند. انگلیس و عربستان سعودی مسئول ایجاد رژیم اسراییل در جنگ دوم جهانی هستند.


پس از افول بریتانیا بعد از جنگ جهانی دوم، حالا آمریکا پدرخوانده این دولت نژاد پرست آپارتاید شده است.


پایان دادن به رژیم آپارتاید در اسراییل و بازگرداندن فلسطینیان به سرزمین خود برای کسانی که عدالتخواه، آزادیخواه، دموکراسی خواه و هوادار حقوق بین الملل هستند، موضوع اساسی است.


فلسطینی هایی ک توسط صهیونیستها در سال 1948 از سرزمینشان پاک سازی قومی شده و بصوره آوارگان در کمپها و در شرایط سختی بدون مواد غذایی و مسکن و بهداشت مناسب زندگی میکنند، با این همه آنها علیه اشغالگران مبارزه میکنند و از طرف جوامع مختلف مدنی سراسر دنیا و دولتهای پیشرفته حمایت میشوند. 


شما و ناتانیاهو در این شرایط حساس به جای حمایت از اهداف فلسطینیان، از پادشاهان خلیج(فارس) مانند عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و فرعون مصر برای وارد کردن فشار به فلسطینیان جهت تسلیم شدن در مقابل صهیونیستها استفاده میکنید. آنها طرح « معامله قرن» شما را ترویج میکنند که بدنبال قربانی کردن خواسته های فلسطینیان برای داشتن سرزمین مستقل، دموکرات و خالی از ساکنان استعمارگر در مقابل برخی از سرمایه گذاریهای اقتصادی هست.


ما خشم شدید خود را از ولیعهد سعودی محمد بن سلمان و ولیعهد امارات محمد بن زیاد که بعنوان سربازان پیاده شما برای فشار وارد کردن به فلسطینیان و دولتهای عربی در آمده اند تا قرارداد شما را بپذیرند اعلام میداریم.


براساس اخبار رسانه ها، طبق این قرارداد، بیت المقدس و مسجد الاقصی به اسراییل واگذار خواهد شد. دولت شما هم اینک بیت المقدس را بعنوان پایتخت اسراییل پذیرفته و سفارت خود را به آنجا منتقل کرده است. این حرکت به دولت اسراییل اجازه می دهد که سومین معبد را در محل مسجد الاقصی بنا کند.


بن سلمان و بن زیاد هر دو به جای دست دادن به ایران و سایر کشورهای مسلمان جهت حمایت از مبارزات فلسیطنیان، با شما و اسراییل همدست شده اند تا فلسطینیان را تحت فشار قرار دهند تا از اهداف خود دست کشیده و علیه ایران جنگی را آغاز کنند.


ما معتقدیم سیاست ایران این است که مسلمانان، اعراب و مستضعفان جهان را توانمند سازد تا در مقابل سلطه آمریکا، مقاومت کرده و استقلال، عزت و احترام خود را بدست آورند و فلسطین را از اشغال صهیونیسم خارج سازند.


به همین دلیل است که شما و اسراییل ایران را بعنوان دشمن اصلی خود اعلام کرده و برای تغییر رژیم آن تلاش میکنید.


ما متاسفیم که رهبران عربستان سعودی و امارات با شما، دشمن اسلام و مسلمین، علیه ایران، یک کشور اسلامی عضو سازمان همکاریهای اسلامی، به توافق رسیده اند.


طبق این توافق نه تنها مسجد الاقصی تسلیم اسراییل خواهد شد، بلکه بخش بزرگی از سواحل غربی، که سکونتگاههای استعماری در آنجا واقع شده، نیز به اسراییل ملحق خواهد شد. همچنین آوارگان نمیتوانند بر خلاف حقوق بین الملل و قطعنامه 194 مجمع عمومی سازمان ملل، به خانه هایشان برگردند.


دولت فلسطینی که شما در صدد ایجادش هستی، سکونتگاههای کوچکی خواهند بود برای تأمین نیروی کار ارزان برای اقتصاد اسراییل.


فلسطینی ها به روشنی اعلام کرده اند که روی حق و حقوقشان معامله نخواهند کرد. از جهانیان تقاضای حمایت کرده اند و ما همینجا اتحاد و حمایت خود را از آنها اعلام می کنیم.


ما در خواست می کنیم:


1- جهان یکپارچه و متحد از حقوق بین الملل، منشور سازمان ملل و عدالت حمایت کند تا:


از مبارزات مردم فلسطین برای پایان دادن به آپارتاید در فلسطین و به دست آوردن آزادی و استقرار دموکراسی حمایت کنند.


با تحریم آمریکا و تهدید به آغاز جنگ علیه ایران مخالفت کنند.


2- مقامات فلسطین به همکاری امنیتی خود با اسراییل پایان داده و فلسطینی ها برای مقابله با ساکنان استعمارگر صهیونیستی متحد شوند.


3- مردم آمریکا طرح توافق قرن شما و تهدید به جنگ علیه ایران را رد کنند.


4-. ایالات متحده برای جلوگیری از ادامه اشغالگری اسراییل صهیونیست و قربانی شدن جوانان آمریکایی در خط مقدم، از آلت دست اسراییل صهیونیست بودن دست بردارد.  1. 5. لغو وضعیت انتخاب اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل .


6- توقف اجرای طرح توافق قرن، چون این طرح مسیر مخربی برای ثبات خاورمیانه ایجاد خواهد کرد .»نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
آگهی تبلیغاتی