شناسه خبر : 30187
تاریخ انتشار :
مخالفان ارزان شدن مرغ تجمع کردند
اعتراض مرغداران سراسر کشور به قیم یازده هزار و ۵۰۰ تومانی مصوب شده

مخالفان ارزان شدن مرغ تجمع کردند

دولت دوباره وارد ماجرا شد و با اقدامات  تنظیم بازاری شرکت پشتیبانی امور دام، قیمت این محصول را به نرخ تنظیم بازاری به 11500 تومان رساند. نرخی که به نظر می رسد به مذاق مرغداران خوش نیامده است.


نورنیوز: صف های خرید مرغ و کاهش قدرت خرید مردم از یک سو و ضرر و زیانی که این روزها مرغداران کشور متحمل می شوند از سوی دیگر مورد بحث است. به گزارش خبرنگار نور نیوز، صبح امروز مرغداران از سراسر کشور به تهران آمدند تا مقابل ساختمان وزارت  جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت تجمع کنند.  آن ها بر این باورند که قیمت‌ مصوب هر کیلوگرم مرغ  نباید 11 هزار و 500 تومان باشد و 13 هزار و 500 تومان را حداقل قیمت منطقی می دانند.


برومند چهارآیین، عضو هیات مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران در این باره گفته است:هزینه تمام شده تولید مرغداران در ماه‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته است و افزایش قیمت مصوب خواسته به حق مرغداران است.


چهارآیین قیمت 9 هزار و 200 تومان برای خرید هر کیلوگرم مرغ در مرغداری و حداقل 13 هزا رو 500 تومان قیمت هر کیلوگرم مرغ برای مصرف کننده را قیمت‌های منطقی دانست و تاکید کرد با ادامه این وضعیت، بسیاری از فعالان در این صنعت نمی توانند به حیات خود ادامه دهند.


بهمن محمدیاری مدیر عامل اتحادیه سراسری کشاورزی مرغداران گوشتی ایران هم در این راستا با ارسال نامه‌ای به محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی نوشت: احتراماً به استحضار می‌رساند علی‌رغم پیگیری‌های اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران در رابطه با اصلاح قیمت مرغ و برگزاری جلسات متعدد در معاونت امور تولیدات دام و پذیرش تجدیدنظر در قیمت گوشت مرغ توسط آن معاونت و نیز پیشنهاد قیمت جدید متناسب با هزینه‌های فعلی تولید، تاکنون نتیجه‌ای حاصل نشده و مشکلات عدیده‌ای برای این صنعت به وجود آورده است.


 با توجه به اینکه تولیدکنندگان بخش عمده‌ای از نهاده‌ها از جمله سویا را به واسطه روند طولانی صدور حواله و تأمین آن، به قیمت آزاد تهیه می‌نمایند، شرایط فعلی مورد اعتراض مرغداران بوده و لازم است نسبت به پیگیری و تصمیم فوری در این خصوص دستور اقدام صادر فرمایید.


گفتنی است در فروردین امسال قیمت مرغ به شکل بی سابقه ای افزایش یافت و به  هر کیلوگرم 17هزار تومان رسید. دولت دوباره وارد ماجرا شد و با اقدامات  تنظیم بازاری شرکت پشتیبانی امور دام، قیمت این محصول را به نرخ تنظیم بازاری به 11500 تومان رساند. نرخی که به نظر می رسد به مذاق مرغداران خوش نیامده است.


 نظرات

نظر شما

: : :


هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.