شناسه خبر : 30143
تاریخ انتشار :
کنایه سنگین پمپئو به بولتون، پس از حدود یک هفته مشاجره!

کنایه سنگین پمپئو به بولتون، پس از حدود یک هفته مشاجره!نورنیوز ـ گروه بین الملل: وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا در تازه ترین سخنان خود، تاکید کرد که نه او و نه افراد دیگر در کابینه دونالد ترامپ خواستار جنگ با ایران نیستند. مایک پمپئو، در عین حل بر استمرار فشار دیپلماتیک! و اقتصادی بر ایران تاکید کرد.
اما به راستی مخاطب مایک پمپئو در این سخنان، چه فرد یا افرادی بودند؟ آیا مخاطبان سخن اخیر پمپئو، جهانی و بین المللی هستند یا آمریکایی؟!
واقعیت امر این است که بر خلاف ظاهر سخنان وزیر خارجه آمریکا، مخاطب سخنان وی تنها یک نفر بود: جان بولتون!
بر اساس گزارش های رسیده از منابع آگاه؛ طی ماههای اخیر، اختلاف میان سران «تی پارتی» و «نومحافظه کاران» بر سر ایران شدت گرفته و این اختلافات به ویژه در هفته اخیر به مشاجرات لفظی پمپئو و بولتون انجامیده است.
از طرفی نباید فراموش کرد که پمپئو زمانی نماینده «تی پارتی» از ایالت کانزاس در کنگره بود. پمپئو همچنان تعلق خاطر خود را به تی پارتی حفظ کرده و مهره برجسته این حزب در دولت ترامپ محسوب می شود.
طی هفته های اخیر اما، برخی سران تی پارتی نگرانی شدید خود را به پمپئو بابت بازی وی در زمین جان بولتون و نومحافظه کاران اعلام کرده بودند. سران تی پارتی تاکید کرده اند که پمپئو در عین همکاری با مشاور امنیت ملی آمریکا، نباید اقدامی صورت دهد که هزینه اقدامات بولتون را تی پارتی بدهد.
شواهد موجود و برخی شنیده ها حاکی است؛ نتیجه این هشدار جدی، مواضع اخیر پمپئو در خصوص ایران و تاکید مکرر وی در خصوص عدم جنگ با ایران بوده است.
همان گونه که اشاره شد، مایک پمپئو در ماورای این مواضع علنی، در حال انتقال پیام سران تی پارتی به جان بولتون است. اگرچه تی پارتی حزبی تندرو محسوب می شود، اما به شدت نسبت به منازعه نظامی با ایران نگران است.
سران این حزب نگران هستند که لفاظی های ترامپ و بولتون علیه ایران، منجر به شکست دولت حاکم آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ایالات متحده شود. در این صورت، تی پارتی دیگر شانسی برای احیای قدرت خود طی سالهای آتی نخواهد داشت.
بدون شک هر اندازه لفاظی های کاخ سفید علیه ایران تشدید شود، شاهد بروز اختلافات جدی تری میان سران تی پارتی و نومحافظه کارانی مانند جان بولتون خواهیم بود. مایک پمپئو نیز در این معادله، نقش سخنگو و عامل حزب متبوع خود یعنی تی پارتی را ایفا خواهد کرد.
در این میان، پمپئو نسبت به حذف بولتون از معادلات سیاسی و اجرایی ایالات متحده آمریکا بسیار مشتاق به نظر می رسد، هر چند که تلاش می کند این تمایل درونی خود را پنهان کند!نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :


هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.